Projekty wspaniałych ogrodów

Projekty wspaniałych ogrodów

13 lutego 2015 Wyłącz przez Maks

Dla wielu osób marzeniem jest posiadanie pięknego i funkcjonalnego ogrodu. Jest to moda, która przyszła do nas z Wielkiej Brytanii. Tam już od lat przykłada się bardzo dużo uwagi do tego, aby przydomowe ogródki wyglądały możliwie jak najlepiej. Niekiedy nawet poddaje się je pod różnego rodzaju oceny konkursowe – w ten sposób możliwe jest wygranie czegoś atrakcyjnego i dodatkowo motywuje to ludzi do tego, aby dbali o ogrodu. Nie dość, że w ten sposób ich posesja zaczyna wyglądać znacznie lepiej to poprawia się jeszcze ogólny wygląd ulicy. Władze miasta mają więc interes w tym, żeby nakłaniać ludzi na ego rodzaju czynności. W Polsce niestety nie wygląda to tak pięknie. Wiele osób zaczyna dbać o ogród, ale nic z tego nie ma dla siebie. Jedynie to, że jest w stanie podnieść wartość domu za sprawą zagospodarowania terenów, które znajdują się wokół niego. No i oczywiście zyskujemy miejsce, które nie tylko poprawia wrażenie wizualne, ale też daje większe możliwości na spędzanie czasu w ciepłe dni.

Ogrody

Projektowanie ogrodów Szczecin nie jest jednak łatwe i nikt kto nie ma odpowiedniego doświadczenia nie powinien się tym zajmować. Jest to dla nas niezmiernie ważne i dlatego powinniśmy zlecić to profesjonalnym pracowniom projektowym. W ten sposób będziemy mieli pewność, że wydane przez nas pieniądze nie zostaną w żaden sposób zmarnowane. Jest to niezmiernie ważne ,bo koszty mogą być w tym przypadku naprawdę wysokie. Koszt budowy przeciętniej wielkości ogrodu to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na nasze warunki jest to ogromna kwota, której zaprzepaszczenie nie wchodzi w grę. Przy samodzielnym projektowaniu mamy jednak bardzo duże szanse na to, że coś się nam nie uda lub rozmieścimy roślinność tak, że po prostu nie będzie ona prawidłowo rosła.

Ogrod japonski (sxc.hu)

Ogrod japonski (sxc.hu)

Wybór roślinności

Przy projektowaniu ogrodów bardzo ważne znaczenie ma też sam rodzaj zastosowanej roślinności. Nie wszystkie krzewy czy drzewa mogą rosnąć w takich warunkach klimatycznych jakie panują w Polsce. Niektóre z nich muszą mieć znacznie większy dostęp do słońca, a inne wolą przebywać w ciemnych miejscach. Takie rzeczy powinniśmy wiedzieć podczas projektowania. Jeżeli nie będziemy się w tym orientowali to po prostu w prosty sposób będziemy mogli stracić wszystkie swoje środki finansowe, które zainwestowaliśmy w ten ogród! Dlatego lepiej jest po prostu zostawić to fachowcom zajmującym się projektowaniem od wielu lat i mającym na kocie całkiem sporo realizacji. Możemy oglądać ich portfolio, w których zawarte są przykładowe zdjęcia z już wykonanych projektów.

Warto zajrzeć również na: