Projektowanie ogrodu i jego budowa

Projektowanie ogrodu i jego budowa

2 grudnia 2014 Wyłącz przez Maks

Ważnym elementem każdej posesji jest na pewno piękny ogród. Każdy kto mieszka we własnym domu posiada koło niego zapewne trochę przestrzeni poświęconej na kwiaty, krzewy i inne rośliny oraz jakieś meble ogrodowe, gdzie można spędzić miło czas w wiosenne i letnie ciepłe dni. Jednak zanim będziemy mogli podziwiać wspaniały ogród dodający uroku naszemu domowi, musimy go najpierw stworzyć i później odpowiednio o niego zadbać aby wraz z biegiem czasu nie popadł w ruinę. Szczególnie odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna.

Projektujemy i zaczynamy prace w celu stworzenia ogrodu.

Narzędzie ogrodnicze (sxc.hu)

Narzędzie ogrodnicze (sxc.hu)

Zanim wszystko będzie wyglądać tak jak byśmy sobie tego zażyczyli musimy to stworzyć. Wszystko zaczyna się od zaprojektowania całe wolnej przestrzeni wokół domu tak, jak chcemy żeby wyglądało. Możemy to zrobić sami i dzięki temu będziemy mieć pewność, że ogród wygląda dokładnie tak jak sobie to zaplanowaliśmy, iż wszystko jest zrobione tylko i wyłącznie według naszego pomysłu i wizji. Jeżeli natomiast nie chce nam się tego zrobić lub po prostu nie znamy się na tym zbyt dobrze, a chcemy żeby ogród był oryginalny i wspaniały, możemy skorzystać z usług osoby, która zajmuje się zawodowo projektowaniem ogrodów. Będzie nas to sporo kosztować, ale nic na tym świecie nie jest za darmo. Gdy już będziemy mieć gotowy nasz projekt, możemy śmiało zaczynać prace. Jeszcze zanim posadzimy pierwszego kwiatka warto się zastanowić czy w późniejszym czasie nie będą tu przeprowadzane inne prace, które mogą zniszczyć nowo powstały ogród. Po co robić coś by później to zniszczyć i zaczynać prace od nowa? Mija się to z celem. Dlatego musimy wziąć pod uwagę czy w przyszłości tędy nie będziemy musieli podciągać żadnych mediów czy kanalizacji. Jak jesteśmy pewni co do tego, zabieramy się za pracę. W zależności od tego jak duży ma być ogród proces tworzenia naszego ogrodu może zająć dość sporo czasu. W końcu jednak nadejdzie dzień, kiedy wszystko się zakończy i będziemy mogli podziwiać urok naszego ogrodu.

Pielęgnacja ogrodu.

Na chwilę będziemy mieć spokoju, jednak już po jakimś czasie będziemy musieli się zabierać za pielęgnację roślin, a czeka nas tu mnóstwo prac jeżeli chcemy utrzymać ogród w idealnym stanie. Pierwszym i chyba najczęściej powtarzaną czynnością będzie koszenie trawnika oraz wyrywanie chwastów, które szpecą nasze grządki z kwiatami. Można uniknąć tego problemu używając odpowiedniej warstwy kory drzewnej, a dodatkowo zyskamy bardzo ciekawym wygląd. Kolejnym problemem, który zapewne wystąpi kilka razy w ciągu trwania lata, jest podlewanie roślin. Gorące promienie słońca w znaczny sposób mogą zniszczyć nasze rośliny. Dlatego musimy pamiętać aby je regularnie podlewać.

Warto zajrzeć również na: