Problemy ze znalezieniem miejsca do parkowania. Wzmożony ruch drogowy.

Problemy ze znalezieniem miejsca do parkowania. Wzmożony ruch drogowy.

22 sierpnia 2014 Wyłącz przez Maks

Zwiększona liczba samochodów, które poruszają się po drogach publicznym może być frustrująca dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Przede wszystkim dlatego, że w ten sposób powstaje większa liczba korków, która uniemożliwia szybkie i sprawne dojechanie do miejsca docelowego. Jest to szczególnie problematyczne dla osób, których zarobki są zależne od tego, do ilu osób uda się im trafić. Przykładem takich zawodów może być przedstawicie handlowy, kurier, listonosz czy też dostawca jedzenia. W wielu sytuacjach konieczne jest podejmowanie dodatkowych czynności, które pozwolą na ominięcie takiego korka i pojechanie inną trasą. Nie jest to jednak możliwe na wszystkich drogach. Często czeka się na autostradowych bramkach, aby uiścić opłatę i przejechać na kolejny odcinek. Wiadomo, że na tego rodzaju drodze nie mamy możliwości, aby skręcić lub wybrać inną trasę – musimy czekać.

Parking

Nie jest to jednak jedyny problem, który powstałe dlatego, że zwiększyła się liczba samochodów, które poruszają się po ulicach. Występują także te, które wiążą się z parkowaniem. Niekiedy konieczne jest objechanie całego miasta, aby znaleźć coś wolnego. Jest to bardzo frustrujące, ponieważ nie można bez problemu i stresu zrobić zakupów. Najczęściej dzieje się tak, ponieważ ludzie nie potrafią użytkować publicznego mienia. Całymi dniami zajmują jedno miejsce i nie przejmują się tym, że miejsce parkingowe przeznaczonej jest dla potencjalnych klientów sklepu. Ludzie w tym czasie jednak nie robią zakupów, ale idą do pracy i wracają dopiero po całej dniówce. W tym czasie z jednego miejsca mogłoby skorzystać wiele osób. Jest to jednak pewien rodzaj mentalności, który bardzo trudno będzie zmienić.

Środki zaradcze

Niekiedy bardzo trudno jest znaleźć wolne miejsca parkingowe /sxc.hu

Niekiedy bardzo trudno jest znaleźć wolne miejsca parkingowe /sxc.hu

Podejmowane są pewne działania, których głównym celem jest wyeliminowanie tego problemu. Najbardziej skuteczne jest wprowadzenie płatnych stref parkowania. Jest to rozwiązanie wygodne, ponieważ nie ma potrzeby zatrudniania dodatkowych osób. Cały system obsługiwany jest przez parkomaty – urządzenia, które drukują bilety postojowe i pobierają opłaty. Wymagane jest natomiast to, aby była osoba, która będzie sprawdzać czy wszystkie samochody posiadają odpowiednie bilety, które pozwalają im na zajmowanie danego miejsca. Innym sposobem na zwiększenie przepustowości dróg i parkingów jest rozwój możliwości komunikacji miejskiej. Musimy sobie uświadomić, że każda dodatkowa osoba, która decyduje się na skorzystanie z autobusów spowoduje, że po drogach poruszać się będzie jeden samochód mniej.

Warto zajrzeć również na: