Problemy komunikacyjne zimą. Odśnieżanie ulic i parkingów.

Problemy komunikacyjne zimą. Odśnieżanie ulic i parkingów.

9 września 2014 Wyłącz przez Maks

Zima jest jednym z najtrudniejszych okresów dla kierowców. Przede wszystkim dlatego, że warunki panujące na jezdni są znacznie utrudnione i tak naprawdę nigdy nie możemy przewidzieć tego, co będzie działo się na drodze. Może zdarzyć się tak, że dojdzie do zamieci śnieżnej, która właściwie unieruchomi nasz pojazd. Pole widzenia będzie na tyle ograniczone, że poruszanie się w taką pogodę będzie nieodpowiedzialne. Najgorzej mają kierowcy, których taka pogoda „złapała” już na trasie. Muszą oni poradzić sobie z takimi warunkami i bezpiecznie dojechać na miejsce. Zazwyczaj wymaga to sporej ilości wysiłku i konieczności zachowania szczególniej ostrożności. Na drodze znajdują się też inne samochody i nie zawsze będzie widać gdzie konkretnie się znajdują. Na szczęście takie sytuacje nie zdarzają się tak często, ale musimy mieć świadomość, że tak się może przecież zdarzyć. W przeciwnym razie może okazać się, że będzie dochodzić do nieoczekiwanych sytuacji, które przecież mogą zagrażać naszemu zdrowiu.

Jazda w złych warunkach

Nawet podczas normalnych, zimowych dni może okazać się, że jazda jest znacznie trudniejsza niż zazwyczaj. Dzieje się tak głównie wtedy,gdy opady spadną nagle a odpowiedzialne za odśnieżanie służby nie zareagują zbyt szybko. Najczęściej jest to problem organizacyjny, bo wynajęte firmy są zawsze w pełni gotowości do działania. Dlatego konieczne jest zachowanie szczególnej uwagi nawet wtedy, gdy nie zapowiada się na opady – zostało już nieraz udowodnione, że prawdziwa śnieżyca może nadejść nawet w najmniej oczekiwanym momencie. Problematyczne jest także parkowanie. Może się okazać, że całość nie została odśnieżona i tak naprawdę mamy do czynienia z zaspami, w których musimy zatrzymać samochód. Jest to nieodpowiedzialne, ponieważ w taki sposób bardzo łatwo o stłuczkę lub poważną kolizję drogową.

Zima

jazda po ośnieżonej drodze jest niebezpieczna /sxc.hu

jazda po ośnieżonej drodze jest niebezpieczna /sxc.hu

Dla kierowców zima jest problematyczna również z tego powodu, że konieczne jest wcześniejsze wstawanie, aby przygotować samochód do jazdy. Musimy go odśnieżyć, usunąć zamarzniętą wodę, odmrozić drzwi oraz inne. W ten sposób konieczne jest poświęcenie nawet kilkudziesięciu minut każdego dnia, by w ogóle móc ruszyć samochodem z parkingu. Dla wielu ludzi jest to na tyle kłopotliwe, że w ciągu zimy starają się nie korzystać z własnego pojazdu – na ten czas przerzucają się na komunikację miejską, która pod tym względem jest znacznie wygodniejsza. Odśnieżanie Warszawa samochodów jest jedną z najgorszych czynności – nie dość, że jest zimno to musimy stać na mrozie przez dłuższy czas i zajmować się samochodem.

Warto zajrzeć również na: