Problem kradzieży ze sklepów osiedlowych

Problem kradzieży ze sklepów osiedlowych

30 stycznia 2015 Wyłącz przez admin

W naszym kraju nie brakuje złodziei – możemy ich spotkać na każdym kroku. Poczynając od zwykłych kieszonkowców, przez osoby, które kradną samochody, aż po ważnych biznesmenów robiących przekręty na wielkie miliony. To wszystko dzieje się wokół nas i może dotyczyć również nas. Dlatego powinniśmy się pilnować na każdym kroku. Najłatwiejszym celem jesteśmy np. w sklepach lub na dworach autobusowych. Bez większych problemów zwinny kieszonkowiec będzie mógł wyciągnąć portfel z kieszeni czy telefon komórkowy z torebki. Dla profesjonalisty nie będzie to stanowiło żadnego problemu, a my nawet tego nie poczujemy. O kradzieży dowiemy się dopiero znacznie później, gdy sprawcy już dawno nie będzie w pobliżu. Dlatego zawsze, gdy przebywamy w takich tłocznych warunkach to powinniśmy zrobić wszystko, aby najlepiej zabezpieczyć swoje mienie. Możemy to zrobić poprzez trzymaniu wartościowych rzeczy schowane w plecaku lub też w przedniej kieszeni spodni – jest to miejsce, z którego bardzo trudno będzie coś wyciągnąć.

Zabezpieczenie samochodu

Innym rodzajem kradzieży jest próba włamania się do naszego samochodu. Każdego dnia znikają setki pojazdów z naszego podjazdu. Jeżeli chcemy zabezpieczyć swój pojazd przed tego rodzaju akacjami to powinniśmy zrobić wszystko, aby zastosować jak najwięcej zabezpieczeń. Przede wszystkim powinny być to te montowane przez producenta. Dobrym zabezpieczeniem jest immobilizer czy też blokada skrzyni biegów. Warto też przerabiać samochód w taki sposób, aby były to zabezpieczenia niemożliwe do obejścia przez osoby niewtajemniczone. Pozwala nam to na jak najlepsze poradzenie sobie z problemem kradzieży samochodów. Warto też wykupić miejsce parkingowe, które będzie strzeżone (albo garaż).

Kradzieże sklepowe

W niewielkich sklepach często dochodzi do kradzieży (sxc.hu)

W niewielkich sklepach często dochodzi do kradzieży (sxc.hu)

Problemem są złodzieje, którzy kradną mienie ze sklepów osiedlowych. Najczęściej nie ma tak osób pracujących jako ochroniarze i rzadko zdarzają się systemy monitorujące. Jest to więc niezwykle problematyczne, bo ekspedientka nie może w żaden sposób nadzorować wszystkiego, gdy w sklepie jest wiele osób. Dlatego stosowane są lustra sklepowe. Pozwalają one zobaczyć to, co normalnie nie jest zauważalne. Można przyłapać złodzieja na gorącym uczynku.

Warto zajrzeć również na: