Praca w Polsce czy poza granicami kraju?

Praca w Polsce czy poza granicami kraju?

28 listopada 2014 Wyłącz przez Maks

Brak pracy jest jednym z największych problemów dzisiejszego społeczeństwa. Jest to poważana niedogodność, ponieważ w ten sposób nie jesteśmy się utrzymać i musimy radzić sobie na własna rękę. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że tak wiele osób zdecydowało się na emigrację do innych krajów. Takie osoby nie wiedzą jednak, że w ten sposób przyczyniają się do pogorszenia stanu naszej gospodarki, ponieważ brakuje osób młodych, którzy mogliby nakręcać cały rynek. Już niedługo nasze społeczeństwo poważnie się zestarzeje i emerytów będzie tylko o połowie mniej, niż osób pracujących zawodowo. W takiej sytuacji konieczne będzie zmniejszenie kwoty emerytury lub całkowite jej wycofanie. Dla osób starszych będzie to poważny cios, ponieważ nie po to tyle lat pracowali, aby teraz nie mieć z czego się utrzymać. Warto jest podejmować starania pracy w Polsce, ponieważ dzięki temu będziemy mogli rozwinąć swoją gospodarkę i sprawić, ze nasz kraj będzie liczył się na świecie i uważany będzie za szczęśliwe miejsce.

Praca w kraju

Wynagrodzenie w euro jest kuszące (sxc.hu)

Wynagrodzenie w euro jest kuszące (sxc.hu)

Problemem jest to, że wiele osób podejmuje nawet starań, aby znaleźć pracę w Polsce. Uważają, że praca za nasze stawi jest niegodna. Okazuje się jednak, że u nas taka osoba mogłaby zostać mianowana na stanowisko kierownicze lub dyrektorskie, a za granicą zawsze pozostanie pracownikiem niższego szczebla. Co prawda będzie w stanie zarobić tyle samo co inni, ale nie tylko to się w życiu liczy. Każdy z nas woli robić coś ważnego i czuć się osobą potrzebną i niezastąpioną. Praca na zmywaku czy przy zbieraniu owoców nie zapewni odpowiednich możliwości rozwoju a wśród tamtejszego społeczeństwa pewnie nigdy nie zyskamy sympatii.

Wyjazd za granicę

Jeżeli nie możemy znaleźć pracy w Polsce to warto jest zastanowić się nad możliwością założenia własnej działalności gospodarczej. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w ten sposób sami możemy możemy zostać pracodawcą i przyczynić się do zmniejszenia bezrobocia. Jeżeli dobre się zakręcimy i nasza firma zacznie przynosić duże zyski to będziemy całkowicie pewni, że podjęliśmy odpowiednią decyzję. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ przekłada się na nasze zadowolenie i przede wszystkim pozwala nam na zostanie w kraju. Jeżeli chcemy coś zmienić to jest taka możliwość, wystarczy tylko chcieć. Czasami nie potrzebujemy podejmować bardzo skomplikowanych kroków, ale możemy załatwić wszystko szybko i właściwie bez większych nakładów pracy.

Warto zajrzeć również na: