Praca jako masażysta

Praca jako masażysta

9 października 2020 Wyłączone przez Maks

Większość form zatrudnienia dostępnych na rynku będzie wymagała odpowiednich umiejętności lub wiedzy. Nie inaczej jest w przypadku masażysty lub masażystki, którzy muszą mieć odpowiednie kwalifikacje aby zostać przyjętym do zawodu. Jakiego rodzaju kwalifikacje musi mieć masażysta i gdzie taka osoba może pracować?

Relaksowanie innych

W przypadku masażystów można wyróżnić dwa rodzaje zatrudnienia i wymaganych kwalifikacji. Przypadek pierwszy to masaże relaksujące, jak na przykład masaż lomi lomi nui. Zatrudnienie można znaleźć w jednym z wielu salonów masażu, a do podjęcia pracy wystarczy odpowiednie szkolenie i wiedza na temat tego jak wykonać dane masaże relaksacyjne. Takie szkolenia mogą trwać kilka tygodni, gdzie nauczymy się podstawowych technik masażu.

Fizjoterapeuta

Drugim rodzajem masażystów są fizjoterapeuci i rehabilitanci, którzy mogą wykonywać specjalne masaże lecznicze. W tym przypadku wymagania na dane stanowisko jest dużo wyższe. Wymagane jest między innymi ukończenie studiów medycznych na kierunku fizjoterapia lub innym, który daje nam wiedzę i umiejętności na temat jego wykonania. Zatrudnienie można znaleźć w wielu miejscach, jak na przykład w gabinetach rehabilitacyjnych lub w profesjonalnych klubach sportowych.

Warto zajrzeć również na: