Pozytywna i negatywna strona stresu

Pozytywna i negatywna strona stresu

24 listopada 2016 Wyłączone przez Mietek

Stres tak naprawdę każdego dnia towarzyszy naszemu życiu. Zazwyczaj wiele osób stresuje się z powodu nawet bardzo błahych sytuacji. Stres jest bowiem bardzo trudno opanować. Należy jednak zaznaczyć, że stres nie posiada tylko i wyłącznie jednej strony, tej negatywnej, ale jest również w stanie w całkiem pozytywnym stopniu wpłynąć na nasze życie. Bardzo ważne jest, by w odpowiedni sposób potrafić opanować stres, tak by to on nie był w stanie sparaliżować wszelkich naszych działań.

Stres często spowodowany jest pracą (sxc.hu)

Stres często spowodowany jest pracą (sxc.hu)

Stres i jego negatywna strona

Stres jest w stanie sprawić, że będziemy mieli problemy z wykonaniem nawet bardzo prostych czynności, które towarzyszą naszemu życiu. Bardzo często stres jest w stanie utrudnić zdanie egzaminu na prawo jazdy lub zdanie ważnego egzaminu na studiach. Niektóre osoby, które ni potrafią radzić sobie z opanowaniem stresu podczas niezbyt korzystnych sytuacji, mają poważne problemy z funkcjonowaniem, a strach jest wręcz w stanie sparaliżować dokonywanie wielu czynności.

Stres jako motywator

Stres w wielu sytuacjach posiada jednak wiele pozytywnych aspektów. Zazwyczaj jest on w stanie sprawić, że jesteśmy znacznie bardziej zmotywowani do działania, potrafimy szybko podejmować racjonalne decyzje i jest nam łatwiej poradzić sobie z poważnymi problemami. Jednak nie każdy jest w stanie opanować zbyt duże ilości stresu, przez co nie jest takie proste wykorzystanie jego pozytywnych stron. Jednak wszystko jest wykonalne. W stresujących sytuacjach, o ile to możliwe warto jest myśleć i robić to co sprawia nam przyjemność.

Warto zajrzeć również na: