Porady z zakresu prawa

Porady z zakresu prawa

4 sierpnia 2015 Wyłącz przez Daniel

Przyszło nam żyć w czasach, w których wszystko jest normowane za pomocą przepisów prawnych. Jest to dość spory problem dla większości osób, ponieważ łatwo możemy popełnić wykroczenie lub przestępstwo i nie być tego w żadnym momencie świadomym. Dlatego jeżeli podejmujemy jakieś czynności prawne to powinniśmy się wcześniej upewnić, że wszystko będzie przebiegało w odpowiedni sposób i nie będziemy narażali się na różnego rodzaju niedogodności. W tym celu najlepiej jest skontaktować się z osobą, która zna się na rzeczy lub poszukać informacji na własną rękę – np. w internecie. To drugie rozwiązanie nie jest jednak takie dobre jakby się mogło wydawać. Co prawda porady zostaną nam udzielone za darmo, ale nigdy nie możemy mieć pewności, że są to osoby, które są kompetentne. W internecie wszystkie osoby są anonimowe i mogą pisać to, co się im podoba. My nie będziemy w stanie tego wszystkiego zweryfikować i uwierzymy w to, co nam napiszą na słowo.

Radca prawny

W takiej sytuacji możemy wpakować się w poważne problemy, z których wybrnięcie nie będzie już takie łatwe. Możemy zostać oskarżeni o popełnienie przestępstwa i to nawet w przypadku, gdy nie byliśmy tego świadomi i działaliśmy w oparciu o porady prawne, które znaleźliśmy gdzieś w internecie. Dlatego najlepszą możliwością jest radca prawny Chrzanów. Jest to osoba, która zajmuje się tym zawodowo i posiada przede wszystkim odpowiednie wykształcenie, które pozwala jej na udzielanie takich porad. Możemy być pewni, że będzie to prawdą i będziemy mogli oprzeć się na tym podczas podejmowania stosownych decyzji. W ten sposób nie narazimy się na żadne konsekwencje i będziemy mogli funkcjonować w sposób normalny – bez narażania się na jakiekolwiek problemy.

Prawo jest obszerne i trudne do zinterpretowania (sxc.hu)

Prawo jest obszerne i trudne do zinterpretowania (sxc.hu)

Wyrok

W przypadku, gdy podejmiemy złą decyzję i będziemy działali przeciw prawu to nasza niewiedza nie będzie w tym przypadku żadną wymówką. W naszym systemie prawnym funkcjonuje zasada, że nieznajomość prawa wcale nie powoduje, że jesteśmy niewinni. Będziemy sądzeni w taki sposób jakbyśmy zrobili to wiedząc o tym, że jest to czyn zabroniony w naszej sytuacji. Co prawda nie otrzymamy takiego samego wyroku, ponieważ planowanie przestępstwa i działanie z premedytacją zawsze są większą zbrodnią niż działanie w afekcie czy też nieświadomości. Jest wysoka szansa na to, ze otrzymamy wyrok w zawieszeniu.

Warto zajrzeć również na: