Popularny i praktyczny upominek – smycz reklamowa

Popularny i praktyczny upominek – smycz reklamowa

4 sierpnia 2015 Wyłącz przez Piotr
city-life-6-1446449

Nowoczesny biurowiec (sxc.hu)

Istnieje bardzo wiele rodzajów gadżetów reklamowych. W zasadzie niemal wszystkie przedmioty codziennego użytku mogą stanowić element kampanii marketingowej prowadzonej przez firmy i pełnić rolę upominków wręczanych klientom czy kontrahentom oraz własnym pracownikom. Mogą to być zarówno naczynia i sprzęt kuchenny, przybory do pisania, drobny sprzęt elektroniczny, jak i elementy i dodatki do odzieży czy zestawy narzędzi.

Do grupy najbardziej popularnych upominków firmowych bez wątpienia należą smycze reklamowe. Wpływa na to przede wszystkim ich funkcjonalność, mogą bowiem służyć jako zawieszki do kluczy, telefonu, długopisu, pendrive`a, identyfikatora, karty magnetycznej, aparatu fotograficznego, odtwarzacza MP3 i innych tego typu przedmiotów. Szczególnie przydatne są te, które posiadają klips umożliwiający oddzielenie smyczy od jej końcówki. Powszechnie wykorzystuje się je nie tylko jako drobny upominek wręczany przy różnych okazjach obecnym albo potencjalnym klientom, ale także pracownikom danej firmy, na przykład do zawieszenia identyfikatorów podczas dużych konferencji, szkoleń itd. Ich ogromną i praktyczną zaletą jest to, że umożliwiają niekłopotliwe noszenie przy sobie ważnych przedmiotów.

Jest sprawą oczywistą, że jeśli smycze reklamowe mają spełnić swoje zadanie, to jest promować daną markę czy firmę, muszą być odpowiednio oznaczone. Tylko w ten sposób bowiem mogą stanowić nośnik określonych informacji, a przecież o to właśnie chodzi, aby poprzez ten produkt zareklamować konkretne przedsiębiorstwo, uczynić je bardziej rozpoznawalnym na rynku. W tym celu stosuje się odpowiednie nadruki, najczęściej w postaci logo, ewentualnie ze zdjęciem lub adresem internetowym.

Kolorowe, starannie zaprojektowane i wykonane na zamówienie smycze reklamowe są bardzo praktycznym i funkcjonalnym składnikiem akcji marketingowej szeroko stosowanym w zasadzie w każdej branży. Koszty ich wytworzenia są niewielkie, a możliwe do uzyskania efekty promocyjne nie do przecenienia. Nic dziwnego zatem, że od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem specjalistów od reklamy.

Warto zajrzeć również na: