Popularne diety

Popularne diety

28 maja 2020 Wyłączone przez Piotr

Każda osoba na świecie ma swoją dietę, jedyna różnica polega na tym, że taka dieta może być zdrowa lub też sprzyjać nadwadze i otyłości. Jednak niektóre diety stają się popularne ze względu na potencjalne efekty jakie można osiągnąć przy jej pomocy. Jakie diety są popularne?

Dieta człowieka jaskiniowego

Pierwszą dietą zdobywającą popularność jest dieta człowieka jaskiniowego, zwana także dietą paleo. Polega ona na rezygnacji ze spożywania takich produktów jak zboża, cukier czy rośliny strączkowe. Zamiast tego je się mięso, warzywa, owoce, jajka czy orzechy. Jej wadą jest na pewno wysoka cena produktów, a do zalet zaliczamy opieranie się na naturalnych produktach.

Jedz co chcesz?

Kolejnym rodzajem diety który zdobywa popularność jest dieta IIFYM https://www.bodypak.pl/pl/wsb/657_dieta-iifym-czy-mozesz-jesc-wszystko-bez-kons.html, co jest skrótem od “If it fits your macros”. Jej głównym założeniem jest to, że można jeść wszystko, pod warunkiem że ogólny bilans kaloryczny i ilość składników odżywczych będzie się mieścić w wyliczonych dla nas normach. Należy jednak pamiętać, że dieta z samych hamburgerów nie jest zdrowa nawet jak mieścimy się w normach, bo należy zadbać także o witaminy i minerały.

Warto zajrzeć również na: