Poprawa wyglądu

Poprawa wyglądu

1 października 2015 Wyłącz przez Piotr

Operacje plastyczne wciąż są tematem tabu. Dla jednych jest to niewątpliwie powód do dumy, dla innych, niestety, do wstydu. Niektórzy ukrywają fakt poprawy nosa najbardziej jak to tylko możliwe, inni przyznają się otwarcie do zmian, które zaszły w ich ciele, a które zwykle wszyscy doskonale widzą.

Wiele gwiazd, ale w zasadzie w większości zagranicznych przyznaje się do ingerencji w swoje ciało, nie ukrywają i nie wstydzą się tego co zrobili.  W Polsce nadal staramy się ukryć fakt, licząc na to, że inni tego nie zauważą? Czy decydując się na operację plastyczną  wstydzisz się tego? Czy to powód do ukrywania i udawania? Zmiany zaszły, są zauważalne. Nie da się tego ukryć.

W Polsce niewiele gwiazd – choć wśród nich Górniak, Sablewska czy Siwiec – przyznają się do operacji nosa, biustu czy pośladków. Powiększanie ust Warszawa staje się być  na porządku dziennym. Bardzo często spotykamy kobietę z widocznie poprawionymi ustami. Czy  na lepsze, nie mnie oceniać.

Zabiegi upiększające to wstyd? /sxc.hu

Zabiegi upiększające to wstyd? /sxc.hu

Niestety w dużej mierze są to kobiety, które najpierw zmieniają swoje ciało w coś co kompletnie nie przypomina naturalności, a później za wszelką cenę próbują to ukryć. Co jest z góry przegraną i niemożliwą sprawą.

Nasz kraj powinien być pod tym względem lepiej uświadamiany. Nie możemy ze wszystkiego robić tematu tabu, a już na pewno nie z własnych poczynań i podjętych decyzji. Jeżeli coś robimy, zwracamy tym samym na siebie uwagę – nie udawajmy, że niczego nie zrobiliśmy. Przyznawajmy się otwarcie do tego co robimy. Skoro to robimy to znaczy, że to jest w porządku. Dajmy się zaakceptować tacy jacy jesteśmy. Kłamstwo na pewno nie pomoże. A już na pewno nie w polepszeniu wizerunku, zrobieniu dobrego pr i ulepszeniu  świata.

Warto zajrzeć również na: