Pomoc prawnika za darmo

Pomoc prawnika za darmo

16 kwietnia 2016 Wyłącz przez Piotr

Wiele osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej miewa problemy z prawem. Nie musimy oznaczać to skłonności do łamania przepisów, a po prostu zwyczajne trudności z postępowaniem cywilnym, sporządzeniem pism procesowych czy na przykład rozwodem.

Problemy najuboższych
Ich sytuacja jest znacząco utrudniona ze względu na brak odpowiednich środków na zapewnienie sobie konkretnej pomocy prawnej. Często właśnie ze względu na kłopoty materialne zmuszeni są radzić sobie ze skomplikowanymi kłopotami samodzielnie.  Jak wiadomo prawnicy cenią swoją pracę i jednorazowa porada może kosztować nawet kilkaset złotych. Nie należą do rzadkości przypadki, gdy ubodzy obywatele stają się ofiarami potężnej machiny zwanej biurokracją lub po prostu systemem prawnym.

money(sxc.hu)

money(sxc.hu)

Bezpłatne porady          
Z pomocą przychodzą urzędy miasta, fundacje i członkowie Izby Radców Prawnych uruchamiając program udzielania bezpłatnych porad prawnych dla osób najbardziej potrzebujących. Jak pokazał czas, wiele osób z tego korzysta i ma to bardzo pozytywny wpływ na stan świadomości obywateli, ich wiedzę z dziedziny prawa oraz na zdecydowanie krótszy czas rozwiązywania poszczególnych spraw. Jednak nie wszyscy mają dostęp do tego typu bezpłatnych usług, bo nie we wszystkich miastach są prowadzone tego typu akcje. Alternatywą jest porada prawna online, istnieje wiele witryn internetowych na których doświadczeni prawnicy zajmują się pomocą za darmo lub za niewielką opłatą, często w formie abonamentów.

Warto zajrzeć również na: