Pływanie, bieganie czy rower?

Pływanie, bieganie czy rower?

8 maja 2020 Wyłącz przez Maks

Zdrowy styl życia staje się coraz bardziej popularny, a z nim nierozerwalnie związana jest aktywność fizyczna. Większość z nas nie chodzi na siłownie i preferuje rekreacyjne aktywności, z których najpopularniejsze to pływanie, jazda na rowerze i bieganie. Która z nich będzie dla nas odpowiednim wyborem?

Co wybrać?

Najlepiej byłoby, gdybyśmy nie wybierali tylko jednej aktywności, jednak większość z nas nie ma na tyle czasu. Każda z tych dziedzin ma szereg zalet, jednak najważniejszym kryterium przy wyborze aktywności fizycznej są nasze preferencje, gdyż taka aktywność powinna nie tylko być pożyteczna dla naszego zdrowia, ale powinna być także przyjemnością. Jeśli jednak czujemy się obolali, to możemy iść na masaż klasyczny, który nam pomoże przed kolejnym dniem.

Zalety

Każda z wyżej wymienionych aktywności fizycznych ma swoje zalety i tylko od nas zależy którą z nich wybierzemy. Bieganie nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu i można je uprawiać zawsze. Kolarstwo wymaga posiadania roweru, ale można odwiedzić ciekawe miejsca podczas tras. Z kolei pływanie pozwala nam w najszybszym tempie spalić nadmierną tkankę tłuszczową.

Warto zajrzeć również na: