Piłka nożna sportem narodowym

Piłka nożna sportem narodowym

28 listopada 2014 Wyłącz przez Maks

W Polsce najbardziej popularnym sportem jest piłka nożna. Dzieje się tak nawet mimo tego, że ani nasza reprezentacja, ani kluby nie odnoszą spektakularnych sukcesów na tym polu. Czemu tak się dzieje? Wiele osób uważa, że w naszym kraju brakuje zdolnych piłkarzy, którzy potrafiliby kopać piłkę na światowym poziomie. Prawda jest jednak zgoła inna, bo dysponujemy takimi graczami, którzy mogą załapać się do światowej elity. Mamy więc potencjał do tego, aby stać się drużyną, która może odnosić poważne sukcesy. Bardzo ważna rzeczą jest jednak odpowiednie podejście do treningów. Polska reprezentacja w piłce nożnej nie przykłada specjalnie dużej uwagi do treningów w tym składzie. Gracze się nie znają i nie potrafią grać ze sobą w tak efektywny sposób. W przypadku ,gdyby takich szkoleń było więcej to z całą pewnością możliwe byłoby osiągnięcie znacznie lepszych efektów, które przełożyłyby się na wyniki. Inaczej jest w grach klubowych, gdzie najlepsi nasi zawodnicy zostali wykupieni przez popularne i topowe kluby na świecie. Oznacza to, że w naszej lidze gra stosunkowo mało zawodników na tym najwyższym poziomie. Mimo tego, piłka klubowa i tak jest na wyższym poziomie.

Zawody piłkarskie

Piłka jest okrągła, a bramki są dwie (sxc.hu)

Piłka jest okrągła, a bramki są dwie (sxc.hu)

Popularność tego sportu w naszym kraju jest zadziwiająca. Dlatego godnym zastanowienia jest to, dlaczego tam mało osób uprawia ten sposób samemu. Nie tylko oglądanie spotkań dostarcza radość, ale samo kopanie piłki również jest przyjemne (o ile nie bardziej). Nie musimy przy tym posiadać ogromnej wiedzy, umiejętności czy sprzętu. Jeżeli gramy dla własnej przyjemności to nie potrzebujemy nawet boiska czy bramek. Możemy zaimprowizować swoje warunki i po prostu w gronie swoich znajomych pokopać piłkę. W przypadku ,gdy chcemy jednak rozegrać mecz to warto byłoby wyposażyć się w przynajmniej najpotrzebniejsze rzeczy. Na początku załatwiamy jakieś boisko – może to być Orlik lub takie należące do szkół. Osoba stojąca na bramce powinna mieć rękawice bramkarskie, ponieważ będzie mogła skutecznie łapać piłki i to bez konsekwencji urazu czy bolesności.

Sprzęt i wyposażenie

Można też zaopatrzyć się w cały kostium piłkarski, ale nie jest to wymagane. Ważne są ochronniki, ponieważ nawet podczas przyjacielskiej gry może dochodzić do poważnych kontuzji (zwłaszcza goleni). Z tego powodu warto jest podejmować takie działania, które pozwolą nam na zabezpieczenie się przed takimi sytuacjami. Nie można mówić o grze bez zaopatrzenia się w piłkę. Na szczęście nie są one drogie i są do dostania w każdym sklepie sportowym. W ten sposób możemy rozgrywać mecze, które przynajmniej w części będą zbliżone do tych, które rozgrywane są np. w ekstraklasie.

Warto zajrzeć również na: