Organizacja wycieczek szkolnych

Organizacja wycieczek szkolnych

23 lutego 2015 Wyłącz przez Monika

Wycieczki szkolne są jedną z najlepszych możliwości na spędzenie czasu dla uczniów. Jest to ogromna frajda i przede wszystkim możliwość zerwania się z zajęć. Z tego powodu tak wiele dzieci naciska swoich nauczycieli na to, aby organizować wycieczki różnego rodzaju. Ogromną zaletą takich wypadów jest to, że odbywają się w dużych grupach. Wpływa to niezwykle korzystanie na cenę całej takiej wycieczki. Możemy więc za niewielkie pieniądze zorganizować coś, co naprawdę przyda się naszym takim osobom. Dla nauczycieli jest to niestety nieco większy problem. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że muszą oni zorganizować całą wycieczkę, a później przez cały czas pilnować dzieci, aby nie zrobiły sobie krzywdy. Szczególnie problematyczne są wycieczki kilkudniowe i organizowane dla nieco starszych klas. w takich sytuacjach opiekunowie będą musieli wykazywać się o wiele bardziej, bo młodzieży do głowy może przyjść naprawdę wiele rzeczy, które mogą mieć później negatywne konsekwencje. Przede wszystkim muszą pilnować, aby nie pili alkoholu, bo obecnie jest to normą na wszelkiego rodzaju wycieczkach szkolnych.

Organizacja wyjazdu

Sama organizacja takiego wyjazdu jest dość trudna. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że musimy ustalić bardzo wiele rzeczy i to zazwyczaj w dość krótkim czasie. Nie jesteśmy też w stanie zagwarantować ile osób tak naprawdę będzie mogło pojechać. Nie wszyscy rodzice puszczają dzieci na tego rodzaju wyjazdy i może być to całkiem spory problem. Jest to kłopotliwe, bo przez to nie są one w stanie dobrze się zintegrować i mogą być później odtrącone przez rówieśników. Równie ważna rzeczą jest to, aby znaleźć takich uczniów, których po prostu nie stać na wycieczkę. Istnieje fundusz, który ma każda szkoła, z którego można opłacić taką wycieczkę – aby dziecko nie czuło się gorzej niż powinno.

szkola

Autokary

Konieczną rzeczą jest wynajem autokarów Kielce. Jest to ogromnie ważne, ponieważ w ten sposób będzie możliwość dojechania jednym pojazdem do miejsca, gdzie będzie odbywała się taka wycieczka. Ważną rzeczą jest również to, ze będzie on wyjeżdżał spod szkoły, co jest ogromnie ważne. Jest to niezwykle istotne i dlatego powinniśmy robić wszystko, aby tak właśnie to robić – w ten sposób mamy większą kontrolę i możemy być pewni, że wszyscy zdążą na tego rodzaju wycieczki. Ważne jest też, aby mieć kontakt z poszczególnymi dziećmi np., telefoniczny. W ten sposób można się skontaktować na wypadek, gdyby taka osoba się zgubiła.

Warto zajrzeć również na: