Optycznie powiększanie pomieszczeń

Optycznie powiększanie pomieszczeń

30 kwietnia 2015 Wyłącz przez Maks

Remontowanie mieszkania jest czynnością, która dla wielu kojarzy się bardzo źle. Powinniśmy jednak pochodzić do tego zagadnienia bardziej jak do wyzwania, ponieważ w ten sposób możemy tylko polepszyć swoje życie. Nie dość, że wnętrza nabiorą uroku to jeszcze wszystko będzie zdecydowanie bardziej nowoczesne i komfortowe. Co prawda będziemy musieli sobie sami wszystko wypracować, ale to jest kwestia czasu, która szybko się nam opłaci. Jeżeli nie chcemy wydawać na remonty ogromnych ilości pieniędzy to będziemy musieli zakasać rękawy i zrobić większość rzeczy samodzielnie. Jeżeli wykażemy się skrupulatnością i precyzją to będziemy w stanie osiągnąć takie efekt jak spod ręki specjalisty, który od lat zajmuje się tą pracą. Oczywiście prace będą przebiegać wolniej, bo nie będziemy mieli dodatkowych rąk do pomocy, ale przynajmniej oszczędzimy sporo pieniędzy, które przeznaczymy na wykończenie mieszkania.

Nowoczesne wnętrza

Jednym z najwalniejszych założeń nowoczesnych stylizacji jest, aby w środku panowała jasność. W ten sposób będziemy czuli się znacznie lepiej, będziemy mniej zmęczeni (wpływ na to ma melanina, która na podstawie światła słonecznego reguluje zegar biologiczny człowieka). Na dodatek jeżeli wykorzystamy jasną kolorystykę pomieszczenia, która dodatkowo zostanie oświetlona przez światło to całość będzie wydawała się optycznie większa. Jeżeli zależy nam na powiększeniu pomieszczenia to możemy zastosować jeszcze lustra, która dodatkowo zaczną rozpraszać światło do środka. Da nam to spotęgowany efekt, który będzie prezentował się znakomicie, poprawiając odczucia osób, które przebywają w naszym mieszkaniu.

Duże i jasne pomieszczenia (sxc.hu)

Duże i jasne pomieszczenia (sxc.hu)

Oświetlenie sztuczne

Jeżeli zależy nam na jasności i przejrzystości to musimy pomyśleć również o wieczorze, gdy zupełnie nie mamy dostępu do naturalnego światła. Jest to dość sporym problemem, ponieważ będziemy musieli sięgać po możliwości, które oferowane są przez sztuczne oświetlenie. Najlepiej jeżeli zdecydujemy się na lampy podłogowe – są one funkcjonalne i pasują niemal do każdego pomieszczenia. Dużą zaletą jest to, że nie są przytwierdzone do ściany i można je dowolnie przenosić – d o tego miejsca, w którym akurat będzie potrzebne. W ten sposób uzyskamy takie możliwości, które po zmroku będą w stanie zwracać uwagę na konkretne punkty w naszym mieszkaniu

Warto zajrzeć również na: