Obuwie w miejscu pracy

Obuwie w miejscu pracy

21 września 2020 Wyłącz przez Maks

Ludzie znajdują zatrudnienie w setkach różnych branż i dyscyplin, różniących się diametralnie między sobą. Wiele z tych branż wymaga specjalnego ubioru roboczego, w tym także obuwia. Jednak to obuwie niemal w każdej branży będzie inne. Czym różni się obuwie w zależności od miejsca pracy?

Cięzkie buty robocze

W wielu zakładach produkcyjnych i branżach przemysłu ciężkiego obuwie robocze powinno być bardzo wytrzymałe, aby chronić pracowników. Są one wymagane przez przepisy BHP, bo pozwalają znacznie zredukować potencjalne kontuzje. Ze względu na swoją rolę mogą nie być wygodne, jednak pracownicy nie mogą sobie pozwolić na ich nie noszenie ze względów bezpieczeństwa.

Wygodne obuwie medyczne

Na innym biegunie są pracownicy aptek czy placówek medycznych, a także lekarze w szpitalach. Oni do pracy potrzebują specjalnego obuwia medycznego, które powinno być odporne na częste dezynfekcje, a także powinno być wygodne. Długie dyżury w niewygodnych butach byłyby bardzo uciążliwe dla lekarzy, dlatego tego typu buty muszą być wygodne. Muszą być też odporne na częste odkażanie, aby przypadkiem bakterie i zanieczyszczenia nie przeniosły się na inne sale chorych.

Warto zajrzeć również na: