Obudź w sobie dziecko

Obudź w sobie dziecko

16 kwietnia 2016 0 przez Piotr
dzieci(sxc.hu)

dzieci(sxc.hu)

Zastanawiasz się czasem, kiedy przestałeś być dzieckiem? Kiedy uciekły od Ciebie beztroska, swoboda, wolność i zabawa? Kiedy zapomniałeś o tym, że nie zawsze musisz być poważny? Kiedy zapomniałeś o tym, że życie masz tylko jedno? Kiedy zacząłeś być kolejnym szarym człowiekiem w tłumie jednobarwnych garsonek i garniturów?

Na zmianę nie jest za późno

Jeżeli właśnie uświadomiłeś sobie, że do tej pory biegłeś nie oglądając się za siebie do celu, który już dawno przestał mieć znaczenie, nie martw się. Na zmianą nie jest jeszcze za późno. Jeżeli tylko w Twoim sercu pojawi się szczera wola odzyskania władzy nad własnym życiem i powrotu do stanu dziecięcej beztroski, już wykonałeś najważniejszy krok ku zmianie.

Schody prowadzące do wyzwolenia wewnętrznego dziecka

Droga do wyzwolenia w sobie dziecięcego ducha nie jest łatwa. Jest jednak bardzo przyjemna. Kolejnym po wyrażeniu chęci krokiem jest uświadomienie sobie dystansu, jaki dzieli nas od pełni szczęścia. Kiedy już to zrobimy, zacznijmy zachowywać się jak dzieci. Nie chodzi tu o zdziecinnienie, ale o przeniesienie najlepszych dziecięcych zachowań. Wykąpmy się w sadzawce w ubraniach, zjedzmy na kolację sezamki naura, obejrzyjmy film animowany albo zaśpiewajmy piosenkę i nie przejmujmy się tym, że ktoś nas słucha.

W każdym z nas drzemie dziecko

Nawet jeżeli nie wierzysz w to, że możesz odbyć mentalną podróż do dzieciństwa i przenieść niektóre pozytywne zachowania, jest to możliwe. W każdym z nas jest ukryty dziecięcy pierwiastek i każdy z nas może z powrotem być wolny, beztroski i szczęśliwy.

Warto zajrzeć również na: