Obrona w procesie sądowym

Obrona w procesie sądowym

27 października 2014 Wyłącz przez admin

W naszym życiu może zdarzyć się wiele niepożądanych rzeczy, które mogą doprowadzić nas między innymi przed wymiar sprawiedliwości. Wiele osób uważa, że to jest niemożliwe, aby taka sytuacja spotkała nas. Argumentujemy to przede wszystkim tym, że postępujemy zawsze zgodnie z prawem, a ma to wpływ na to, co będzie się z nami działo. Skoro się nie wychylamy i postępujemy zgodnie z obowiązująca normą i prawem to nie musimy obawiać się tego, że zostaniemy o coś oskarżeniu. Normalnie tak jest, ale czasami zdarzają się takie sytuacje, które stawiają nas przed dziwnymi sytuacjami. Możemy zostać oskarżeni o coś bezpodstawnie i nie będziemy mieli żadnych dowodów, które będziemy mogli się obronić. Wtedy sprawa najpewniej trafi do prokuratury, która będzie wszczynać postępowanie odnośnie naszej sprawy. Przed sądem będziemy musieli dowieść swojej niewinności, którą nie zawsze tak prosto jest udowodnić jak mogłoby się wydawać.

Budynek sądu /sxc.hu

Budynek sądu /sxc.hu

Polskie prawo

W polskim prawie istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności. Oznacza to, że jeżeli czyn zbrodniczy nie zostanie udowodniony to nie będziemy mogli zostać skazani na pozbawienie wolności. Jednak może się okazać, że zeznania świadków lub innych osób okażą się wysterczając do tego, aby postawić nas w stan oskarżenia. Wszystko zależy przede wszystkim od miejsca i czasu, w którym się znajdujemy. Podczas rozprawy sądowej niezwykle ważną rolę pełni adwokat Warszawa. Jest to osoba, która prowadzi naszą sprawę i może przyczynić się do tego, że ostatecznie zostaniemy uznani za niewinnego. Nie każdą osobą jest stać na zatrudnianie prawnika, który bierze spore pieniądze za prowadzenie sprawy. Wtedy przysługuje nam tzw. adwokat z urzędu. Jego usługi są bezpłatne, ale jego możliwości z reguły są znacznie ograniczone.

Sądy

Mamy możliwość też samodzielnego bronienia się. Jest to niezwykle trudny wybór, ponieważ nie mając prawniczego wykształcenia nie wiemy na jakie przepisy i prawa się powołać. Znajomość przepisów jest tutaj wymagana, ponieważ tylko ona pozwala na wygranie sprawy i przedstawienie wydarzeń w taki sposób, aby pokazywały nasz punkt widzenia i dawały do zrozumienia, że nie jesteśmy winni zarzucanemu nam czynu. Wiele razy w historii zdarzyło się, że dochodziło do aresztowania osoby, która nie była winna zarzucanym oskarżeniom.. Podejmowanie współpracy z dobrym prawnikiem jest korzystne, ponieważ powoduje, że nie stresujemy się tak bardzo i wiemy, że ktoś będzie w stanie zająć się naszym przypadkiem.

Warto zajrzeć również na: