Obowiązki właściciela psa

Obowiązki właściciela psa

13 lutego 2015 Wyłącz przez Maks

Posiadanie zwierzęcia dla wielu osób kojarzy się tylko z rozrywką. Jest to dla nas niezmiernie ważne i dlatego decydujemy się na jego przygarnięcie. Tak naprawdę jest to również całkiem duża odpowiedzialność, której musimy stawiać czoła każdego dnia. Ten kto myśli, że zajmowanie się psem jest proste ten się myli. Wszystko jest w porządku dopóki nie zacznie się dziać coś złego. Wtedy okaże się, że zajmowanie się psem wcale nie jest takie proste jak początkowo mogłoby się wydawać. W rodzinie zazwyczaj to małe dzieci chcą mieć najbardziej psa. Deklarują się, że będą mogli się nim zajmować na co dzień i będą wyprowadzać ich na spacer tyle razy, ile będzie konieczne. Później okazuje się, że dziecko traci zainteresowanie zwierzęciem i opiekę nad nim muszą przejąć rodzice. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest to, że osoby pracujące tak naprawdę nie są w stanie sprawować opieki nad zwierzęciem. Przez kilka godzin w ciągu każdego dnia ich nie ma i nie mogą nadzorować tego co dzieje się w mieszkaniu.

Obowiązki

Najbardziej problematyczne są wyjazdy na wakacje. W wieli przypadkach nie uda się nam zabrać go ze sobą i dlatego będziemy zmuszeni do tego, aby go jednak gdzieś zostawić. Nie możemy pozostawić go samemu sobie na tak długi czas. Musi być jakaś osoba, która będzie się nim zajmowała, przyrządzała posiłki oraz wychodziła na spacer. Znalezienie odpowiedniej osoby może być trudne. Mało kto będzie chciał się zajmować psem przed dwa tygodnie. Nawet jeżeli komuś zaoferujemy pieniądze to i tak w dalszym ciągu nie będzie to nic prostego. Istnieją co prawda hotele dla psów, ale nie są one wcale najlepszym rozwiązaniem. Nie dość, ze kosztują bardzo dużo to jeszcze nie zawsze zajmują się naszym psem. Często jest on zaniedbywany i trzymany w trudnych warunkach. Z tego powodu niektóre osoby nie mogą pojechać gdzieś na dłużej, bo po prostu nie ma się kto nim zająć.

Pies to przede wszystkim obowiązki (sxc.hu)

Pies to przede wszystkim obowiązki (sxc.hu)

Koszty

Kolejną kwestią jest bieżące utrzymanie zwierzęcia. Nie są to duże sumy, ale musimy wiedzieć, że są to pieniądze wydawane na karmy josera, zabawki, kości dentystyczne oraz inne. Musimy też kupować co jakiś czas nowe smycze i obroży. Rocznie mogą to być całkiem spore kwoty. Tym bardziej, gdy zwierze zacznie chorować. Nie będziemy mogli liczyć na darmową opiekę zdrowotną i za wszystko będziemy musieli zapłacić z własnych pieniędzy. Jest to ważne i podczas kupowania psa powinniśmy wziąć to pod uwagę. Opieka nad zwierzęciem, mimo że z pozoru jest prosta to tak naprawdę powoduje dość spore problemy każdemu właścicielowi.

Warto zajrzeć również na: