Obowiązek deratyzacji? Nic dziwnego!

Obowiązek deratyzacji? Nic dziwnego!

27 kwietnia 2016 Wyłącz przez Piotr

Jeśli w dzieciństwie oglądałeś bajkę o dwóch szczurach, które chciały zapanować nad światem, prawdopodobnie masz nieco zakrzywiony obraz szczurów. Niestety w rzeczywistości nie są one tak cywilizowane, jak te w kreskówce. Świadczy o tym chociażby fakt, że na właścicieli i administratorów obiektów związanych z żywnością,  nałożony jest prawny obowiązek deratyzacji, czyli potocznie mówiąc, odszczurzania.  Określony jest on ustawą  o  czystości gmin. Szczury stanowią dla ludzi zagrożenie. Dlaczego?

wysypisko (sxc.hu)

wysypisko (sxc.hu)

Otóż, przyjrzyjmy się życiu tych gryzoni. Szczury mieszkają w najbrudniejszych miejscach, jakie przychodzą Ci do głowy. Są to ścieki, wszelkie brudne zakamarki ulic, wysypiska i śmietniki. Żywią się czym popadnie. Są nosicielami bakterii i jeśli zjawią się w Twoim sklepie spożywczym lub w piwnicy pełnej ziemniaków, to masz nie lada problem. Szczury powinny trzymać się z dala od żywności przeznaczonej dla ludzi. Po pierwsze- nagryzają i jedzą te produkty, zostawiając na reszcie ślinę, sierść i brud. Po drugie niebezpieczny jest ich mocz i odchody i mogą zostawić po sobie nawet pazury. Myślę, że masz już wystarczający obraz tego, jakie zagrożenie chorobami stanowią dla Ciebie szczury.

Dlatego najlepiej  zatrudnić firmę, która przeprowadzi deratyzacja warszawa w Twoim obiekcie. Warto deratyzację stosować profilaktycznie. Rozstawienie specjalnych pułapek z najlepszymi substancjami trującymi, pozwoli monitorować obecność szczurów i niezwłocznie je eliminować.

Warto zajrzeć również na: