O czym marzy pilarz?

O czym marzy pilarz?

30 kwietnia 2016 Wyłącz przez Piotr

Każdy z nas ma marzenia. Jedni śnią o bogactwie, inni o wielkiej miłości, a jeszcze inni o wiecznym szczęściu. Szczególne pragnienia ma każdy z nas, nawet pilarze. Pragną oni wszystkiego, co choć w małym stopniu wiąże się z ich pasją – drewnem. Jakie są więc skryte marzenia pilarzy?
Prowadnice
Pierwszym marzeniem jest dobra prowadnica do piły. Może ona poprawić wydajność pracy i zdecydowanie ją ułatwić i uprzyjemnić. Aby móc wykonywać każde zadanie, pilarze chcieliby mieć różne wymienne prowadnice, z których każda nadawałaby się do innego rodzaju zadania: rzeźbienia, wycinki lub pielęgnacji drzew.

drewno(sxc.hu)

drewno(sxc.hu)

Ochrona ciała
Innym marzeniem pilarzy jest ubranie ochronne. Grube spodnie i kurtka to tylko dwa z wielu elementów bezpiecznego odzienia. Przydałyby się również specjalne buty i rękawice. Wszystkie elementy garderoby muszą być wykonane z jaskrawych materiałów, aby pracujący w pocie czoła pilarz był widoczny z daleka.
Ochrona czaszki i głowy
Każdy pilarz musi chronić głowę i oczy. Dlatego marzą oni o profesjonalnych hełmach, które osłaniałyby czaszkę, oczy i uszy. Dlatego muszą one być wyposażone w grube okulary ochronne i nauszniki, które będą tłumiły dźwięki piły.
Pilarki
Ostatnim marzeniem pilarza jest pilarka. Oczywiście, dostosowana do jego preferencji. Leworęczni pilarze marzą o przystosowanych piłach, co zmniejszy zagrożenie przecięcia. Każdy pilarz ma swoją ulubioną markę, ulubiony model i ulubiony kolor pilarki.

Warto zajrzeć również na: