Nowoczesne i szokujące aranżacje wnętrz

Nowoczesne i szokujące aranżacje wnętrz

9 kwietnia 2015 Wyłącz przez Maks

Urządzanie mieszkania w nowoczesnym stylu jest trudne, bo wymaga niecodziennego myślenia. Nawet osoby młode i dobrze rozumiejące współczesną epokę mogą mieć poważne problemy z aranżacją powieszeń w taki sposób, aby spełniały one założenia tego stylu. Przede wszystkim charakteryzują się one minimalną formą i pewną surowością. Ważne są jednak szczegóły i umiejętność dostosowania wielu elementów do jednej całości i skomponowanie wnętrza, które będzie spójne. Tym bardziej, że często stosuje się dość nietypowe części wyposażenia na przykład takie jak materiały pochodzące z recyklingu (palety magazynowe, skrzynie). Możliwe jest też odświeżenie starych mebli i tchnienie w nie nowego życia. Do tego potrzebne jest wyczucie smaku, aby nie stworzyć aranżacji, która będzie przesycona elementami i zwyczajnie tandetna.

Styl nowoczesny

Dlatego styl nowoczesny nie jest tak często spotykany w przeciętnych domach. Ludzie wolą zaaranżować wnętrze w taki sposób, aby były one ciepłe i charakterne. W ten sposób wolą sięgać po różnorodne kolory i faktury, które nie pasują jednak do nowoczesnego, chłodnego klimatu. Na dodatek wolimy korzystać z materiałów takich jak np. drewno przy czym nie znajduje ono szerokiego zastosowania w bardziej współczesnych aranżacjach. Duży nacisk kładzie się za to na wykorzystanie metali. Często spotykana jest stolarka aluminiowa Szczecin, czyli drzwi wykonane z aluminium lub okna. Nie wszyscy będą w stanie zrozumieć jakie cele przyświecają podczas tworzenia takich aranżacji, ale efekt może być naprawdę bardzo dobry i szokujący.

Stolarka aluminiowa (sxc.hu)

Stolarka aluminiowa (sxc.hu)

Wnętrza jak moda

Jeżeli nie mamy doświadczenia w projektowaniu wnętrz to nie powinniśmy się porywać na takie nowoczesne aranżacje. Z pewnością nie będzie nam łatwo i dodatkowo istnieje duże prawdopodobieństwo, że po prostu się nam to nie uda. Podobnie jest w przypadku mody – ubrania prezentowane na wybiegach są często niezrozumiałe i uważane za kiczowate. Tak naprawdę jednak mają one w sobie coś, co sprawia, że gwiazdy chcą zakładać te kreacje, a my w przyszłości będziemy zabijali się o to, aby kupić je w sklepach. Często nie mamy nawet świadomości, że taki styl ubierania został nam narzucony przez osoby, które zajmują się tym zawodowo od lat. Nam się tylko wydaje, że świadomie podejmujemy wyborów podczas kupowania ubrań. Zupełnie tak samo jest z wyposażeniem wnętrza, doborem dodatków czy nawet kolorystyki.

Warto zajrzeć również na: