Nowoczesne sposoby na kręcenie filmów

Nowoczesne sposoby na kręcenie filmów

19 grudnia 2014 Wyłącz przez Maks

W dzisiejszej popkulturze niezwykle ważną rolę odgrywają filmy. Jest to obecnie najbardziej popularne medium, które dostarcza rozrywkę ludziom na całym świecie. Do najbardziej lubianych rozrywek należą też gry komputerowe, książki oraz komiksy. Jednak to właśnie film jest najbardziej popularny, ponieważ przedstawia historię w najbardziej przyjazny sposób. Nie wymaga od nas zbyt wielkiego skupienia, a jedynie pozwala nam na poznanie historii, którą autor scenariusza chciał nam przekazać. W przypadku gier musimy wykonywać jeszcze wiele pobocznych rzeczy i bardzo angażować się w wydarzenia, które ogrywają się na ekranie. Pozwala to na lepszą immersję i poznanie danej fabuły, ale z drugiej strony dla niektórych osób może być to męczące. Uznaje się, że większość graczy nie kończy całych gier i po prostu odstawia je przed zakończeniem się głównego wątku fabularnego. To wszystko powoduje, że ludzie nie są w stanie tak długo wytrzymać z jedną historią, która posuwa się tak powoli do przodu.

Książki czy film?

Kino zadowala większą liczbę osób niż książki czy komiksy (sxc.hu)

Kino zadowala większą liczbę osób niż książki czy komiksy (sxc.hu)

W przypadku książek jest jeszcze inaczej. Są one z reguły znacznie bardziej rozbudowane, zawierają większą liczbę wątków i przedstawiają fabułę w nieco inny sposób niż ma to miejsce w przypadku filmów. Wiele osób deklaruje się, że książki są lepsze od ich adaptacji kinowych, ale i tak to właśnie te drugie zyskują większą popularność i trafiają do większego grona odbiorców. To pokazuje, że ludzie tak naprawdę wolą historię, która została opracowana przez sztab ludzi i nie pozostawia ona tak wiele miejsca do własnej interpretacji jak jest to w przypadku książek. Stworzenie dobrego, kinowego hitu jest niezwykle trudne. W książkach o wiele łatwiej można opisać jakieś wydarzenia. Autor ma nieograniczone możliwości i może opisać za pomocą swojego warsztatu wszystko, co tylko sobie wymyśli. Filmowcy maja znacznie trudniej, bo muszą taką scenę odtworzyć.

Tworzenie filmów kinowych

Wiąże się to przeważnie z koniecznością opracowania nowych technologii, które pozwolą na przedstawienie za pomocą efektów specjalnych czegoś, co jest niemożliwe do wykonania w sposób naturalny. Dzisiaj jest łatwiej, bo filmowcy mają do dyspozycji grafików komputerowych, którzy mogą wszystko wykonać w programie. W ten sposób nie ma rzeczy, które są niewykonalne. Filmowanie Szczecin jest też trudne z tego powodu, że trzeba zgrać tak wielu aktorów w jednym filmie, aby wszystko zachowało spójność i było przekonujące dla przeciętnego odbiorcy.

Warto zajrzeć również na: