Nowoczesne mieszkania. Aranżacja w minimalizmie.

Nowoczesne mieszkania. Aranżacja w minimalizmie.

18 sierpnia 2014 Wyłącz przez Maks

Wiele osób decyduje się na to, aby zmienić wystrój swojego wnętrza. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ wpływa na nasze samopoczucie. Każdy chce żyć w mieszkaniu, które jest nowoczesne, zadbane i daje poczucie bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na urządzenie go w minimalistycznym stylu. Polega on na tym, aby w takim domu znajdowało się jak najmniej przedmiotów i form. Dzięki temu możliwe jest stworzenie przestrzeni, która będzie wydawała się znacznie większa niż jest w rzeczywistości. Takie rozwiązanie jest nowoczesne i bardzo chętnie sięgają po nie młode osoby. Na dodatek sprytne wykorzystanie materiałów pozwala na wyremontowanie mieszkania w prosty i tani sposób – nie musimy kupować drogich ozdób, ponieważ i tak liczy się to, aby w takich pomieszczeniach znajdowało się jak najmniej elementów. Nie oznacza to jednak, że takie mieszkanie ma być puste. Urządzenie domu w takim stylu jest niezwykle trudne i powinno być przemyślane i dokonane przez osoby, które znają się na takich zagadnieniach.

Minimalizm

W minimalizmie dominują przede wszystkim jasne, pastelowe kolory. Nie powinno się stosować odcieni, które zdominują całe pomieszczenie. Często używane są odcienie bieli i szarości. Jest to jednak dosyć trudne, ponieważ w wielu przypadkach osiąga się efekt, który jest odwrotny do zamierzonego – mieszkanie wygląda na puste i niezamieszkałe. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Podstawowym zagadnieniem jest stworzenie takiego pomieszczenia, które będzie przyjazne dla domowników. Ma to być przeciwieństwem dla mieszkać z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, gdzie w modzie były mieszkania, w których znajduje się dosłownie wszystko. W ten sposób osiągało się efekt przytłoczenia, który negatywnie wpływa na odbiór mieszkania. Nawet w dzisiejszych czasach spotyka się aranżację tego typu.

Nowoczesność

Drzwi bardzo wpływają na postrzeganie mieszkania /sxc.hu

Drzwi bardzo wpływają na postrzeganie mieszkania /sxc.hu

W minimalizmie bardzo ważne jest, aby nie zagracać przestrzeni niepotrzebnymi rzeczami. Mowa tutaj między innymi o drzwiach. W większości mieszkań jest ich dużo i niepotrzebnie przytłaczają one całość mieszkania. Przede wszystkim mowa tutaj o ościeżnicach, które rzucają się w oczy i nie zawsze wyglądają nowocześnie. Możliwe są jednak działania, które spowodują, że mieszkanie będzie bardziej subtelne i delikatne. Rozwiązaniem jest ukryta ościeżnica. Tego typu elementy znajdują coraz szersze zastosowanie. Chętnie wykorzystywane są również w mieszkaniach, które projektowane są w całkiem innych stylach.

Warto zajrzeć również na: