Niezbędne pędzle do makijażu twarzy i ust

Niezbędne pędzle do makijażu twarzy i ust

22 października 2015 Wyłącz przez Piotr

Pędzlowy zawrót głowy… ach, to z pewnością spotkało każdą z nas choć raz w życiu. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem patrząc na drogeryjne półki wypełnione po brzegi akcesoriami do makijażu, można czuć się lekko zagubionym. Pędzle do makijażu – bo o nich mowa, stanowią największą grupę produktów ułatwiających nałożenie idealnego make-upu. Skąd jednak wiedzieć po co sięgnąć z półki? Ogrom rozmiarów, kształtów oraz rozmiarów i twardości włosia potrafi przytłoczyć. Nie martw się jednak, jeżeli czujesz się kompletnie zielona w tym temacie. Przygotowałyśmy dla ciebie krótki poradnik po niezbędnych pędzlach do makijażu twarzy oraz ust. Miłej lektury i… owocnych zakupów!

Twarz

Duży pędzel o stożkowatym kształcie – idealnie nadaje się zarówno na przyprószania twarzy pudrem, jak i aplikacji różu, bronzera lub rozświetlacza. Uniwersalny, wielozadaniowy – kosmetyczny must-have!

Pędzel zwężany, o lekko stożkowatym kształcie – idealny dla wszystkich maniaczek mocnego i precyzyjnego konturowania twarzy. Wchodzi we wszystkie zagłębienia i sam „wykonuje robotę”. Konturowanie nigdy nie było prostsze.

lip liner (sxc.hu)

lip liner (sxc.hu)

Usta

Lipliner – podstawowy pędzelek do nakładania pomadki. Sprawdzi się zarówno do szminek kremowych jak i matowych lub z delikatnym połyskiem. Służy do zaznaczania konturów ust i nakładania szminki w trudno dostępnych miejscach.

Pędzelek kompaktowy – zdecydowanie wyjątkowo poręczny. Łączy w sobie zalety i cechy wszystkich pędzli do malowania ust. Dodatkowo posiada zatyczkę na końcówkę, dzięki czemu możesz mieć go zawsze przy sobie, bez obaw o pobrudzoną kosmetyczkę.

Warto zajrzeć również na: