Niezapomniane wakacje małym kosztem

Niezapomniane wakacje małym kosztem

21 kwietnia 2016 Wyłącz przez Piotr

Wydawać by się mogło, że najlepsze wakacje to te na które wydamy fortunę, przemierzymy samolotem tysiące kilometrów na drugi koniec świata i zobaczymy wyjątkowe miejsca. Jednak pewnie większość z nas przekonała się, że taki plan wcale nie gwarantuje wspaniałych wspomnień ani nawet dobrego wypoczynku. Fantastyczne wakacje mogą kosztować nas grosze. Jak to zrobić?

Zaplanowanie nawet krótkich wakacji często poza dużymi funduszami kosztuje nas też dużo wysiłku i nerwów. Wybieranie miejsc noclegowych, szukanie odpowiedniego lotu i dojazdu z lotniska, wybór najciekawszych wycieczek… z jednej strony jest to interesujące, ale przy wyjeździe całą rodziną może naprawdę zmęczyć, a to dopiero plan. Realizacja bywa znacznie trudniejsza, bieganie  z lotniska na autokar z walizkami i gromadką dzieci to nie lada wyzwanie, chyba że jesteś super bohaterem. Po powrocie z takiego wypoczynku musimy jeszcze wypocząć naprawdę, potem widzimy stan konta i robimy wielkie oczy. Gdzie tu korzyść? A wystarczy przypomnieć sobie co dawało nam najwięcej radości w czasie wakacji gdy byliśmy jeszcze dziećmi i zrobić dokładnie to sam.

dzieci(sxc.hu)

dzieci(sxc.hu)

Często wcale nie potrzebujemy wydawać fortuny, by zorganizować całej rodzinie niezapomnianych wakacji. Przecież nie jest trudno wyjechać nad Mazury, wynająć domek letniskowy, pływać w jeziorze i jeździć na rowerach. Gwarantuje, że każde dziecko będzie zachwycone, zażyje sporo świeżego powietrza, a nawet gdy pogoda okaże się jak zwykle inna niż powinna zawsze znajdziecie sobie rozrywkę. A rodzice też będą mieli wreszcie czas dla siebie, wypoczynek w środku lasu to najlepsze co można sobie wymarzyć po miesiącach ciężkiej pracy. Dodatkowo, gdy po powrocie zerkniemy na stan naszych finansów nie będziemy płakać.

Warto zajrzeć również na: