Nielicencjonowany inżynier

Nielicencjonowany inżynier

16 marca 2016 Wyłącz przez Piotr

Nie potrzeba specjalnego wykształcenia i dokumentacji aby sprawnie i solidnie przeprowadzić prace remontowe w mieszkaniu. Przede wszystkim potrzeba pomysłowości, cierpliwości i determinacji. Z tymi trzema cechami każda zmiana będzie wprowadzana w życie szybko i przyjemnie, a jej efekty będą cieszyły długo.

Jak zacząć

Zanim udamy się do sklepu i nabędziemy wszystkie możliwe narzędzia, przyrządy, sprzęty i akcesoria, zastanówmy się co dokładnie chcemy zmienić. Odpowiedzmy na pytania, czy będzie to zmiana karnisza, podwieszany sufit, wstawienie nowych mebli, wymiana pompy ciepła ceny, przerobienie wanny na kabinę prysznicową, czy zmiana aranżacji półek i wieszaków w garderobie. Każde zadania wymaga innego zestawu „małego budowniczego”.

projekt(sxc.hu)

projekt(sxc.hu)

Projekt

Pomimo tego, że każdy z nas umie już w czasie pierwszej próby osiągnąć sukces, bo przecież: „jak to? Ja nie potrafię?”, najpierw przygotujmy projekt. Zmierzmy wszystkie ściany, kąty, półki, powierzchnie, wysokość, szerokość, głębokość. Dzięki solidnemu przygotowaniu teoretycznemu, wprowadzenie naszego pomysłu w życie będzie zdecydowanie łatwiejsze. Narysujmy kilka możliwych wersji i zastanówmy się, która z nich prezentuje najlepsze rozwiązanie. Warto pamiętać o tym, że im nasz projekt będzie dokładniejszy, tym lepszy efekt końcowy uzyskamy.

Realizacja

Zanim zaczniemy wiercić, kuć, przyklejać i wbijać gwoździe, przeanalizujmy nasz projekt jeszcze raz. Zaznaczmy delikatnie ołówkiem, jak wprowadzone zmiany będą wyglądać w rzeczywistości. Zaznaczmy na ścianie wysokość nowego obrazu, rozmieszczenie nowych półek, zakreślmy na podłodze obszar nowych drzwi. Jeżeli podczas tej fazy nasze zaznaczenie będzie kolidowało z tym, co już mamy, jeszcze możemy coś zmienić. Kiedy jednak już zaczniemy prace remontowe, będziemy musieli je w jakiś sposób zakończyć. Pamiętajmy, że często aby osiągnąć najlepszy efekt, musimy zorganizować specjalistę. Nie ma w tym żadnego wstydu.

Warto zajrzeć również na: