Niedrogie prezenty na każdą okazję

Niedrogie prezenty na każdą okazję

13 lipca 2016 Wyłącz przez Marta

W naszej tradycji przyjęło się, że z okazji ważnych wydarzeń, rocznic czy jubileuszy obdarowujemy sobie prezenty. W ciągu roku takich okazji jest naprawdę wiele i dlatego możemy mieć problem z tym, aby wybrać odpowiedni podarunek. Jeżeli kogoś dobrze znamy to z reguły będziemy wiedzieli co takiego dana osoba lubi oraz jakie są jej pasje. Możemy wtedy kupić coś konkretnego, co na pewno będzie podobało się takiej osobie. Jeżeli jednak jest to osoba, której nie znamy aż tak dobrze to mogą pojawiać się problemy, które będą dotyczyły tego podarunku. Będziemy musieli kupić coś bardziej uniwersalnego, co sprawi danej osobie przyjemność. Jest kilka typowych podarunków, które zawsze wypada wręczyć – nawet bez specjalnej okazji. Jeżeli nie mamy żadnego pomysłu na prezent to możemy zdecydować się na coś z poniższej listy. W ten sposób nie popiszemy się pomysłowością i nie zaskoczymy kogoś na tyle, że odbierze mu mowy, ale przynajmniej nie sprawimy komuś przykrości takimi prezentem.

Czekoladki i słodycze

Jest to jeden z najczęściej wręczanych prezentów. Zwykle występują jako dodatek do głównego prezentu, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby to one grały pierwsze skrzypce. Tym bardziej, gdy zdecydujemy się na kupienie kilku rodzajów czekoladek i zapakowanie ich w estetyczny kosz. W efekcie uzyskamy naprawdę ciekawy prezent, któremu trudno będzie się oprzeć. Jeżeli mamy dostęp do słodyczy, które nie są dostępne w Polsce to tym bardziej będziemy w stanie urozmaicić taki podarunek. Być może są jakieś słodycze z okresu dzieciństwa, które nie są już dostępne u nas a można je kupić za granicą? Można kombinować jeżeli mamy dostatecznie dużo czasu i możliwości.

Bukiet kwiatów

Jest to prezent, który przeznaczony będzie głównie dla kobiet. Uwielbiają one wszelkiego rodzaju rośliny więc z pewnością będzie to podarunek, który będzie w stanie wywołać uśmiech na ich ustach. Musimy tylko wiedzieć jakie kwiaty najlepiej nadadzą się na daną okazję. Pamiętajmy, że mają one swoją symbolikę, która zależy do gatunku oraz koloru kwiaty. Jeżeli nie chcemy wywołać niezręcznej sytuacji to warto zapytać się o pomoc osób pracujące w kwiaciarni. W ten sposób wybierzemy wiązankę kwiatów, która będzie najodpowiedniejsza. Jeżeli nie mamy możliwości osobistego wręczenia bukietu to nie zapominajmy, że funkcjonują jeszcze tzw. e-kwiaty. Możemy zamówić je z wykorzystaniem internetu lub telefonu, a kurier będzie w stanie dostarczyć je pod wskazany adres i o określonej godzinie. W ten sposób jesteśmy w tanie zrobić naprawdę duże niespodziankę takiej osobie.

Bukiet przepięknych tulipanów (sxc.hu)

Bukiet przepięknych tulipanów (sxc.hu)

Dobry alkohol

Jeżeli nie mamy pomysłu co możemy podarować na urodziny lub imieniny to zawsze możemy zdecydować się na jakiś dobry alkohol. Jest to zawsze świetny pomysł, ponieważ jego ceny są zwykle wysokie a okazji do wzniesienia toastu jest naprawdę wiele. Warto jest poznać preferencję obdarowywanej osoby i kupić taki gatunek, który będzie lubiła najbardziej. Część osób przepada za winami, są też tacy którzy gustują w whiskey lub bourbonie.

Warto zajrzeć również na: