Nauka i szkoła tańca

Nauka i szkoła tańca

25 listopada 2015 Wyłącz przez Daniel

Taniec jest jedną z takich rzeczy, która dla większości osób jest niezrozumiała. Jest wiele osób takich, które w ogóle nie tańczą i nigdy nie wychodzą na parkiet podczas imprezy. Po prostu nie potrafią oni tańczyć i obawiają się tego, że skompromitują się podczas próby nauczenia się. Są też takie osoby, które nie potrafią tego robić, ale w żaden sposób się tego nie krępują i wychodzą na parkiet za każdym razem, gdy pojawia się muzyka. Oczywiście to drugie podejście jest znacznie lepsze. Nie powinniśmy patrzeć na to co myślą inny, ponieważ to my mamy bawić się w odpowiedni sposób, a ie przejmować się kimś nieznajomym. Jeżeli będziemy wychodzili na parkiet to przede wszystkim będziemy mogli się dobrze bawić. Jest to dla nas naprawdę ważne, bo marnotrawstwem jest chodzenie na imprezy, wesela i inne tego rodzaju rzeczy i nie bawić się, a jedynie przez cały czas zajmować miejsce przy stole. Warto jest oswoić się z parkietem, bo przecież w naszym życiu będzie wiele takich sytuacji, w których będziemy musieli zatańczyć i nie będzie od tego żadnych wymówek. Tak jest na przykład podczas swojego własnego wesela. W polskiej tradycji istnieje coś takiego jak pierwszy taniec. Jest to ten moment, gdy orkiestra zaczyna grać. Pierwszą parą, która będzie tańczyć jest właśnie mąż i żona.

Taniec

W takim przypadku wszystkie oczy będą zwrócona tylko na nas. Nie będziemy mogli więc wmieszać się w tłum i zamaskować swój brak umiejętności. Jeżeli chcemy wypaść dobrze to będziemy musieli naprawdę przygotować się do takiego tańca. Jednym ze sposobów jest po prostu wykonywanie prób. W ten sposób będziemy mogli opanować choreografię i zapamiętać ją do tego stopnia, że będziemy w stanie odtworzyć ją podczas przyjęcia weselnego. Dużym problemem będzie jednak nauczenie się wszystkich ruchów, aby wyglądało to w profesjonalny sposób. Trudno jest opanować wszelkie ruchy jeżeli nie mamy kogoś kto jest w stanie spojrzeć na to od boku – najlepiej fachowym okiem. Dlatego jeżeli zależy nam na tym, aby wypaść dobrze to powinniśmy zapisać się na kursy tańca Wrocław. Pozwoli nam to na opanowanie podstawowych ruchów oraz wypracowanie odpowiedniej choreografii, którą będziemy mogli zastosować do swoich własnych celów.

Taniec - tango (sxc.hu)

Taniec – tango (sxc.hu)

Nauka tańca

Najlepiej jest znaleźć taką szkołę tańca, która specjalizuje się w nauczeniu narzeczonych pierwszego tańca. Jest to dość specyficzny rodzaj tańca, ponieważ dla młodych ma duże znaczenie. Powinien on wyjść w odpowiedni sposób, ponieważ będzie on stanowił pamiątkę na całe życie. Musimy mieć świadomość tego, że jeżeli popełnimy jakąś gafę lub zrobimy coś w nieodpowiedni sposób to niestety nie będziemy mogli zamieścić takiego tańca na oficjalnym nagraniu z naszego wesela. W takim przypadku można jednak zmontować dodatkowo filmik, który będzie pokazywał wszystkie gady i wpadki podczas takiego wesela. Przy czymś takim będzie spory ubaw i przynajmniej będziemy mieli to na materiale filmowym. Mimo wszystko warto jest jednak opanować swój pierwszy taniec do perfekcji.

Warto zajrzeć również na: