Naturalne metody zwalczania chorób nowotworowych

Naturalne metody zwalczania chorób nowotworowych

13 lipca 2016 Wyłącz przez Marta

Choroby towarzyszą ludziom od samego początku. Na przestrzeni lat jednak nie zawsze mieliśmy kłopoty z tymi samymi schorzeniami. Wiele nich jest następstwem rozwoju cywilizacyjnego i zmiany naszego trybu życia. Dawniej ludzie nie miewali tak wielkich problemów z otyłością czy cukrzycą. Łatwy dostęp do produktów spożywczych powoduje, że odżywiamy się nieprawidłowo. Najtańsze jedzenie to przede wszystkim chemiczne dodatki, które nie pozostają bez wpływu na stan naszego zdrowia. Nawet kupując żywność ekologiczną musimy liczyć się z tym, że będziemy spożywali dodatki, które odpowiadają za trwałość pożywienia, jego konsystencję, smak czy kolor. Jedynie własna hodowla lub uprawa jest w stanie zapewnić nam pożywienie naprawdę wysokiej jakości. Niestety przez zanieczyszczenie środowiska dochodzi do tego, że niezdrowe związki przedostają się również do tak ekologicznie hodowanej żywności. Musimy na to uważać, bo coraz większa liczba osób zaczyna chorować na poważne i potencjalnie śmiertelne choroby.

Choroby nowotworowe

Do takich zaliczyć można chociażby nowotwory. Można zauważyć, że liczba zachorowań jest zdecydowanie większa niż miało to miejsce jeszcze przed kilkoma laty a tendencja ta jest zwyżkowa. Dlaczego przy tak nowoczesnej medycynie mamy do czynienia z tak wieloma problemami zdrowotnymi? Przede wszystkim dlatego, że nowotwory powstają z ludzkiej tkanki i tak naprawdę są to nieprawidłowo zakodowane białka. Bardzo trudno jest wykryć takie nieprawidłowości, gdy są one jeszcze niezaawansowane. Z zwykle diagnostyka następuje dopiero wtedy, gdy nie mamy już większych szans na wyleczenie, bo komórki zostają rozsiane po całym organizmie. Stosuje się różnego rodzaju terapie, ale mają one masę skutków ubocznych. Wśród nic stosuje się przede wszystkim chemioterapię lub radioterapię. W takim przypadku mamy do czynienia jednocześnie z niszczeniem komórek rakowych, jak również tych zupełnie prawidłowych. Właśnie dlatego osoby w czasie takiego leczenia podupadają na zdrowiu ogólnym, zaczynają wypadać im włosy, pojawiać wymioty i nudności.

Zioła (sxc.hu)

Zioła (sxc.hu)

Zioła na raka?

Jest to broń obosieczna, która często jest też przyczyną skrócenia życia pacjenta. Może okazać się, że terapia nie spowoduje pomniejszenia nowotworu, ale negatywne skutki dadzą o sobie znać. Osłabiona chorobą osoba stanie się jeszcze słabsza, co może doprowadzić do utraty sprawność czy nawet przykucia do łóżka. Tam wyniszczony organizm nie będzie w stanie się bronić i niestety będzie mogło doprowadzić to do śmierci takiej osoby. Dlatego niekiedy warto jest zastanowić się czy w ogóle jest sens decydować się na tak ekstremalnie niebezpieczną terapię. Zamiast tego można zastosować ziołolecznictwo – są to metody stosowane od setek lat, w pełni naturalne i bezpieczne. Vilcacora jest jednym z ziół, które uznawane jest za mogące zwalczać choroby nowotworowe. Jest wiele udokumentowanych przypadków pomniejszenia się guzów lub nawet całkowitej recesji. Warto spróbować to rozwiązanie na sobie – w ten sposób będziemy mogli poprawić swój stan i być może nawet powrócić do dawnego życia.

Warto zajrzeć również na: