Naprawianie sprzętu firmowego

Naprawianie sprzętu firmowego

15 lipca 2015 Wyłącz przez Daniel

W firmach produkcyjnych stosowane są różne urządzenia i sprzęty, których zadaniem jest ułatwić pracę. Do jednych z nich można zaliczyć paleciak. Jest to specjalna platforma na kółkach, które pozwala na transportowanie palet. Nie wymagane jest posiadanie żadnych dodatkowych uprawnień, które pozwalałyby na ich obsługę i dlatego są one wykorzystywane bardzo często. Lepsze w użyciu i wygodniejsze są wózki jezdniowe, ale te niestety wymagają specjalnego traktowania i są trudne utrzymaniu. Dodatkowo w mniejszych zakładach nie będą się one sprawdzać zbyt dobrze, bo wiele osób nie będzie miało uprawnień do poruszania się nimi. W przypadku kontroli z UDT może dojść do takiej sytuacji, że właściciel będzie musiał zapłacić karę za to, ze nie przestrzega zasad bezpieczeństwa, które jednak są bardzo ważne i mogą uratować ludziom życie.

Serwisowanie

Paleciaki to urządzenia niezawodne, ale mogą zepsuć się w przypadku, gdy są używane przez długie lata. Najczęściej problemem jest zużycie się kół, co uniemożliwia ich użycie. W takiej sytuacji najlepiej jest oddać je do serwisu, gdzie możliwe będzie nadanie im takich właściwości jakby były nowe. Jest to bardzo ważne, bo kupno nowego sprzętu wymagałoby poniesienia dodatkowych kwot pieniężnych. Zestawy kołowe są tańsze i ich montaż też nie jest rzeczą specjalnie skomplikowaną więc sumarycznie powinniśmy całkiem sporo zaoszczędzić. Jeżeli nie musimy wydawać pieniędzy niepotrzebnie to nie róbmy tego – na pewno jest wiele lepszych rzeczy, w które możemy zainwestować swoje pieniądze i jeżeli jesteśmy rozsądni to znajdziemy coś większej potrzeby. Dobrze jest zapłacić pracownikom premię za uczciwą pracę. Takie rzeczy są ważne i sprawiają, że pracują lepiej i są bardziej lojalni.

Wózek widłowy przy pracy (sxc.hu)

Wózek widłowy przy pracy (sxc.hu)

Wózki widłowe

W przypadku wózków widłowych problemy zdarzają się zdecydowanie częściej i dodatkowo mogą być one trudniejsze do naprawienia. Przede wszystkim według prawa takich napraw mogą dokonywać tylko upoważnione osoby. Nie możemy mieć własnego mechanika czy złotej rączki, aby naprawiła coś. Konieczne jest sprowadzenie osoby, która posiada wymagane uprawnienia. Dzięki temu będzie w stanie naprawić błahą usterkę i zażądać za to ogromnych pieniędzy. Dlatego już wcześniej zostało wspomniane, e utrzymanie wózków widłowych jest bardzo kosztowne i po prostu nie każdego będzie na to stać. Jeżeli nie produkujemy tak wiele to lepiej jest się ograniczyć do rzeczy, które na pewno będą wykorzystywane a nie te, które będą sprawiały nam problemy.

Warto zajrzeć również na: