Namiot, przyczepa kempingowa czy domek?

Namiot, przyczepa kempingowa czy domek?

25 kwietnia 2016 1 przez Piotr

Wakacje na własnej działce gwarantują Ci pełną niezależność, swobodę i znacznie oszczędza czas. Nie musisz zajmować się tym wcześniej, szukać i organizować noclegów. W każdy wolny weekend pakujesz się i rodzinę albo znajomych do samochodu i odpoczywasz. Poza tym zawsze masz pewność, w jakim stanie zastaniesz domek, nie musisz obawiać się, ze jego wyposażenie nie sprosta twoim wymaganiom, bo sam zająłeś się jego aranżacją.

Taka wygoda jest w cenie, dlatego wielu Polaków decyduję się właśnie na ten model wypoczynku i zakwaterowania. Własna działka to nie wszystko, bo metod jest wiele:

  1. Namiot: to zdecydowanie najtańsza oraz najprostsza forma zakwaterowania, wystarczy tylko mały kawałek ziemi, troszkę zdolności manualnych i kilkanaście minut, a nasz mały „domek” jest gotowy. Jednak nie ma co ukrywać, że komfort nocowania w namiocie nie jest zbyt wysoki. Wystarczy mocniejszy deszcz, a w środku robi się mokro i chłodno, poza tym brak prądu, gazu i przede wszystkim czystej wody, z czasem daje się mocniej we znaki.
beach(sxc.hu)

beach(sxc.hu)

  1. Przyczepa lub kamper: własny dom na kółkach, który możemy zabrać wszędzie, a przygoda jest gwarantowana, scenariusz amerykańskiego filmu… w polskich realiach wygląda to jednak nieco inaczej, chociaż swoje zalety też ma. Mamy tam znacznie większą wygodę niż w namiocie, urządzenia sanitarne, wygodne łóżko, prąd- można tam spędzić nawet kilka przyjemnych tygodni. Należy jednak pamiętać, że nie każdą przyczepę możemy wieść z prawem jazdy kategorii B.
  2. Domek letniskowy: to dla większości najwygodniejsza forma noclegu. Zapewnione są w nim podstawowe urządzenia, deszcz nas nie zaleje, raczej nie zmarzniemy i zdecydowanie może stać w nim z rozprostowanymi kolanami. Coraz więcej firm oferuje domki letniskowe drewniane na sprzedaż, bo Polacy chętnie spędzają wakacje we własnych domkach, których nie musza wcześniej rezerwować i zawsze zastają je w stanie w jakim je zostawili.

Warto zajrzeć również na: