Na czym polega egzekucja komornicza?

Na czym polega egzekucja komornicza?

7 sierpnia 2020 Wyłączone przez admin

Ludzie bardzo często popadają dzisiaj w kłopoty finansowe. Takie problemy mają różny początek. Niejednokrotnie związane są z niepowodzeniem związanym ze spłatą kredytu, czy ciągłym zapożyczaniem się przez daną osobę. Nawet dobrze płatna praca może w takiej sytuacji nie pomóc. Ludzie z takimi kłopotami nierzadko starają się oszczędzać pieniądze na każdym kroku, by tylko poradzić sobie ze spłatą zadłużenia. Często jednak się to nie udaje i konieczna jest wtedy interwencja komornika.

Kim jest komornik?

Komornik sądowy jest nikim innym jak funkcjonariuszem publicznym zajmującym się przede wszystkim wykonywaniem rozstrzygnięć w drodze przymusu egzekucyjnego. Jest to więc osoba uprawniona do przeprowadzania egzekucji komorniczych, które polegają na zajmowaniu własności osób zalegających ze spłatą długów. Taka osoba jest więc w stanie zająć sprzęt elektroniczny, samochód, czy nawet całe mieszkanie.

Nie wszystko może zostać zajęte

Na chwilę obecną w trakcie egzekucji, którą przeprowadza komornik sądowy Wodzisław Śląski nie może zostać zajęte dosłownie wszystko. Nie mogą zostać zajęte przede wszystkim przedmioty, które są niezbędne danej osobie do życia. Tyczy się to m.in. Przedmiotów takich jak lodówka, pralka, piekarnik i wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Nie mogą też zostać zajęte przedmioty, które służą danej osobie do pracy zarobkowej. Najlepiej jest więc unikać zadłużania się, a zwłaszcza popadania w pętlę zadłużenia, z której naprawdę trudno jest wyjść.

Warto zajrzeć również na: