Moda płata figle

Moda płata figle

5 sierpnia 2015 Wyłącz przez Piotr

Kiedyś projektantom chyba było łatwiej, dziś patrząc na najnowsze kolekcje i niektóre pokazy mody nie przesadzimy twierdząc, że zwyczajnie oszaleli. Może się wydawać, że kilka lat temu pokazy były również awangardowe, ale jednak inspirujące i prezentujące w pewnym stopniu użyteczne kreacje. Dziś coraz trudniej spotkać stroje pokazowe, które da się nosić na co dzień. Pokazy są dziwne, często kosmiczne i zupełnie nieużytkowe. Z pośród kilkunastu czy kilkudziesięciu kreacji, znalazłaby się może jedna, w której dałoby się wyjść na ulicę.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Elegancki butik (sxc.hu)

Współczesny człowiek, aby dobrze czuć się w towarzystwie, powinien podążać za trendami lub przynajmniej być z nimi na bieżąco. Bycie trendy nie dotyczy już tylko znanych osób, ale  osoby prywatne w każdym wieku. Ogólnie rzecz biorąc bycie trendy oznacza bycie innym niż wszyscy, alternatywnym. Modnie ubrany jest ten, kto wygląda dziwnie. W ubrania krzykliwe lub nie pasujące do okazji.

W tym roku moda na hipstera minęła, jednak wierni miłośnicy tego stylu dalej noszą wyciągnięte, poszarpane ubrania. Hitem ostatnich miesięcy są stroje inspirowane na odzież sportową. Modne stały się topy przypominające stroje do pływania, sukienki tenisistek lub jak na treningi badmintona. Do tego wygodne buty do biegania lub inne sportowe na płaskiej podeszwie.

Intrygującym pomysłem były też kolekcje Moschino. Ubrania z grafiką w stylu McDonalds, grafiką produktów spożywczych: lizaków, puszki fasoli, frytek, chipsów. Ta modna szybko zyskała rzeszę sprzymierzeńców najpierw wśród gwiazd, później blogerek i przeniosła się na ulicę.

Warto zajrzeć również na: