Mikrodermabrazja domowa czy w salonie?

Mikrodermabrazja domowa czy w salonie?

2 sierpnia 2016 Wyłączone przez Piotr

Mikrodermabrazja, choć jest zabiegiem kosztownym, to jednocześnie najczęściej wybieranym przez klientki salonów kosmetycznych i salonów urody. Na czym polega magia tego zabiegu? Otóż ma on wszechstronne zastosowanie. Wskazany jest zarówno dla młodych jak i starszych osób.

Jak działa mikrodermabrazja i w jakim celu się ją stosuje?

spa

spa

Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym ścieraniu warstw skóry, dzięki czemu nasza twarz, dekolt lub plecy dotleniają się i odżywiają. Plusem mikrodermabrazji jest możliwość kontrolowania warstw, które ścieramy. Możemy zatem naruszyć tylko warstwę rogową naskórka, ale również oczyścić głębsze warstwy skóry, w zależności od potrzeb.

Po co właściwie to robić? Mikrodermabrazja, szczególnie wykonywana regularnie, pozwala na spłycenie zmarszczek i sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i naciągnięta. Na zabiegu tym skorzysta również skóra z problemami, takimi jak trądzik czy blizny potrądzikowe. Jest to bezpieczny sposób na oczyszczanie skóry bez roznoszenia wyprysków po zdrowych częściach twarzy, jak to bywa w przypadku oczyszczania ręcznego.

Jednak nie wystarczy raz udać się na mikrodermabrazję. Najlepiej zabieg ten powtarzać regularnie co jakiś czas. Niestety wiąże się to z dużymi kosztami. Natomiast świetną alternatywą są nowoczesne kosmetyki, które działają podobnie jak mikrodermabrazja. Można ich używać w warunkach domowych. Na rynku dostępne są różne wersje. Na przykład bielenda professional oferuje pięć etapów takiego domowego zabiegu. Jest to na pewno tańsza i równie skuteczna metoda na zmarszczki i trądzik.

Warto zajrzeć również na: