Metody zabezpieczania towaru w transporcie

Metody zabezpieczania towaru w transporcie

15 lipca 2015 Wyłączone przez Daniel

Transport to w dzisiejszych czasach coś co jest niezwykle istotne w wielu branżach. Każdy z nas zapewne lubi gdy zamówiona paczka dociera w bardzo szybkim tempie. Podobnie ma się sprawa z większymi zamówieniami klientów reprezentujących różnorakie firmy. Szybki transport możliwy jest dzięki dobrze rozbudowanej sieci dróg i autostrad. Wszelkiego rodzaju samochody ciężarowe i dostawcze są swego rodzaju symbolem transportu drogowego, wykorzystywanym już od wielu lat.

Liny, pasy i inne

Warto pamiętać o tym, że odpowiednie zabezpieczanie ładunku jest w tym przypadku niezwykle istotne. Jakiekolwiek niedopatrzenia w tym zakresie mogą prowadzić do uszkodzenia towaru a to wiąże się z reklamacją złożoną przez klienta. Jest ona równoznaczna ze stratami finansowymi danego przewoźnika, a każdy poważny przedsiębiorca z pewnością nie może sobie pozwolić na taki stan rzeczy. W obecnych czasach istnieje wiele sposobów, dzięki którym przewóz różnego rodzaju towarów i ładunków jest znacznie bezpieczniejszy. W przypadku drewna bardzo często wykorzystuje się pasy oraz liny zabezpieczające. Takie rozwiązanie uniemożliwia przemieszczanie się ładunku co znacznie zwiększa bezpieczeństwo zarówno kierowcy z uwagi na stabilność pojazdu jak i innych uczestników ruchu drogowego. W przypadku ciężarówek jak i pojazdów dostawczych, jako nośnik towarów bardzo często wykorzystywana jest paleta euro. To właśnie dzięki niej możliwe jest przenoszenie ciężkich materiałów przykładowo z magazynu na pojazd i odwrotnie. Znacznie ułatwia ona pracę, a jej odpowiednie gabaryty powodują, że możliwe jest zaoszczędzenie całkiem sporej ilości miejsca w pojeździe.

Przykład złego zabezpieczania ładunku (sxc.hu)

Przykład złego zabezpieczania ładunku (sxc.hu)

Wady transportu drogowego

Transport drogowy choć posiada bardzo wiele zalet, nie pozbawiony jest również kilku wad. Główną z nich jest między innymi konieczność robienia sobie przerw w przypadku bardzo długich podróży. Zmęczenie może bowiem prowadzić do osłabienia koncentracji co może wiązać się ze spowodowaniem wypadku na drodze. Warunki atmosferyczne to również coś co często może pokrzyżować plany wielu przewoźników. Obfite opady śniegu mogą zablokować niektóre drogi, przez co dojazd w wyznaczone miejsce może być bardzo opóźniony.

Warto zajrzeć również na: