Medycyna robi postępy, a co my robimy dla zdrowia?

Medycyna robi postępy, a co my robimy dla zdrowia?

30 grudnia 2014 Wyłącz przez Piotr

Jeszcze jakiś czas temu mało którą chorobę można było zdiagnozować. Nie mówiąc już o podejmowania jakiegokolwiek leczenia w wielu przypadkach. Badania idą cały czas do przodu. Rozwijamy się.

Możemy być dumni postępu w zwalczaniu wielu chorób i problemów. Nawet testy dna pozwalają wykryć nie tylko ojcostwo, ale służą również badaniom z zakresu diagnostyki medycznej. Wiele chorób udaje się wyleczyć, zdusić w zarodku. Kliniki specjalistyczne posiadają profesjonalistów, którzy znają się na swojej pracy. Oczywiście, nasz kraj jest jeszcze bardzo opóźniony w stosunku do innych, bardziej rozwiniętych państw.

Obserwujemy rozwój medycyny. / sxc.hu

Obserwujemy rozwój medycyny. / sxc.hu

Musimy jednak przyznać, że jest o wiele lepiej niż było kiedykolwiek wcześniej. A specjalistów w każdej dziedzinie oczywiście mamy.

Co jednak robimy my, zwykli ludzie, aby było lepiej? Czy działamy zgodnie z naturą? Robimy wszystko, aby żyło  nam się lepiej? Myślę, że bardzo niewiele.

Niestety, ale dopiero od niedawna zaczynamy się zdrowo i dobrze odżywiać. Zdrowe odżywianie nie jest jeszcze odpowiednio rozpowszechnione, szczególnie w Polsce. A naprawdę zdrowe produkty mają wręcz kosmiczne ceny.

Reszta jest naprawdę mocno napakowana chemią, która również nie wpływa na nas zbyt dobrze. Nawet świeżo wyciśnięty sok niekoniecznie musi być zdrowy. Wystarczy, że traficie na nieodpowiednio pielęgnowane owoce.

Częste ćwiczenia fizyczne i aktywny wypoczynek także nie stał się jeszcze wystarczająco modny. Do tej pory nie udało się jeszcze przekonać wszystkich, aby dbali o siebie od wewnątrz i z zewnątrz. Nie tylko duch jest ważny – istotne jest także ciało. Jak mówi stare przysłowie – to w zdrowym ciele możemy spotkać zdrowego ducha.

Ponad to krzywdzimy też siebie w inny sposób. Jaki? Zanieczyszczamy środowisko, kompletnie o nie nie dbamy. Okazuje się, że powietrze nie jest już takie świeże i przyjemne jak kilka lat temu. Prawie każda rodzina posiada przynajmniej jeden samochód. Produkujemy niezliczone ilości spalin i zanieczyszczeń. Fabryki i inne miejsca także nam nie pomagają. Plastikowe opakowania, które rozkładają się wieczność sprawiają, że środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone.

Apeluję więc – dbajcie o Wasze zdrowie. Odżywiajcie się dobrze i zacznijcie ćwiczyć. I koniecznie wszyscy zacznijcie segregować śmieci, bo a zanieczyszczonym środowisku ciężko będzie osiągnąć zdrową żywność i po prostu być zdrowym.

Warto zajrzeć również na: