Mediacje podmiotów gospodarczych

Mediacje podmiotów gospodarczych

9 kwietnia 2015 Wyłącz przez Maks

W biznesie wszystkie chwyty są dozwolone. Przekonał się o tym każdy kto przynajmniej raz stanął po drugiej stronie i prowadził własną działalność gospodarczą. Jest wiele osób zawistnych, dla których sukcesy innych będą powodem białej gorączki i będą chcieli w jakiś sposób doprowadzić do pogorszenia ich sytuacji. Niestety taką mentalność ma wiele osób i to w szczególności, gdy nasze interesy mogą działać negatywnie na biznes takiego człowieka. Wtedy może się on posunąć do naprawdę niecnych kroków, które w żaden sposób nie są fair. Uczciwa konkurencja i współzawodnictwo o klienta jest zdrowe, ponieważ odbywa się to z korzyścią dla społeczeństwa. Jednak jeżeli w grę zaczynają wchodzić nieczyste zagrania to w żaden sposób nie można powiedzieć, aby takie zachowanie było korzystne. Może powodować to wstąpienie na drogę prawną, która niestety jest długa i może pochłonąć wiele czasu. W przypadku, gdy naprawdę zależy nam na naszym biznesie to nie będziemy chcieli brać w tym udziału.

Porozumienie

Jedną z takich ważnych rzeczy będzie dla nas dojście do porozumienia i załatwienie danej sprawy polubownie. Niestety nie zawsze spotkanie się dwóch „wrogów” jest łatwe i tak naprawdę wszelkie próby ustalenia czegoś mogą spalić na panewce. Jest to dość problematyczne i z tego właśnie powodu powinniśmy przeprowadzić mediacje gospodarcze. Są to działania, które mają na celu dojście do wspólnego porozumienia bez wejścia na drogę sądową. Jest to rozwiązanie bardziej polubowne, które nie naraża nikogo na tak wielkie konsekwencje. Musimy pamiętać, że niekiedy lepiej jest się dogadać niż iść w zaparte. Kompromis może być na tyle atrakcyjny, że będziemy mogli współistnieć na jednym rynku i otrzymywać z tego całkiem duże profity.

Lepiej jest uniknąć sportów sądowych (sxc.hu)

Lepiej jest uniknąć sportów sądowych (sxc.hu)

Konkurencja na rynku

W ten sposób będziemy w stanie stworzyć normalną konkurencję rynkową, która będzie opłacalna zarówno dla nas, naszych rywali oraz dla klientów. Ceny usług lub produktów będą niższe, a my będziemy starali się rozwijać naszą firmę i wychodzić do społeczeństwa z nowymi pomysłami. Będziemy musieli skupić się na rozwoju swoim i pracowników, co będzie miało naprawdę ogromne zalety w przyszłości. Jeżeli będziemy się przykładali do swojej pracy to z pewnością uda się nam wyjść na swoje i będziemy pozyskiwali coraz to nowszych klientów. Z czasem będziemy mieli możliwość otworzenia kolejnych oddziałów i stworzenia czegoś wykraczającego poza lokalny rynek.

Warto zajrzeć również na: