Masaż, jako sposób na pozbycie się rozstępów

Masaż, jako sposób na pozbycie się rozstępów

25 marca 2016 1 przez Piotr

Rozstępy są bardzo częstym problem kobiet, i nie tylko tych w ciąży. W widoczny sposób zmieniają one wygląd skóry na brzuchu plecach i nogach. Ślady te trudno ukryć, ani w jakiś sposób zniwelować. Jednak mimo tej trudności, wciąż słyszymy o kolejnych różnego rodzaju kremach, które zmniejszają widoczność rozstępów. Można mieć wątpliwości co do ich skuteczności, ale na szczęście z pomocą przychodzą specjaliści od masażu.

Wykonaj masaż samodzielnie
W salonach kosmetycznych, gabinetach masażu i spa wykonywany jest profesjonalny masaż na rozstępy. Jednak każdy z nas może samodzielnie masować swoje ciało w celu zmniejszenia rozstępów, a rezultaty wcale nie muszą być mniejsze. Taki zabieg, choć prosty gwarantuje polepszenie krążenia, zwiększenie elastyczności skóry i jej widoczne wygładzenie.

hot-stone(sxc.hu)

hot-stone(sxc.hu)

Jak to zrobić?
Taki masaż można wykonywać co drugi dzień, powinien on trwać około 15 minut. Niezwykle ważny jest kierunek masowania. Jeśli rozstępy występują w typowych miejscach, jak uda, biodra czy pośladki, należy masować od dołu, ku górze (czyli na przykład od kolan do bioder itd.) Najpierw masujemy na sucho, zaczynamy od delikatnych, „głaszczących” i sprężystych ruchów. Następnie, gdy skóra jest już przygotowana można przystąpić do mocniejszych ruchów rozcierających. Na tym etapie warto już zastosować krem lub oliwkę. Warto jednak pamiętać, by ruchy te nie były zbyt mocne, masaż nie może być bolesny. Ostatnim etapem jest ugniatanie, wykonujemy wówczas ruchy, jak przy ugniataniu ciasta. Najpierw w poprzek głównych linii rozstępów, później wzdłuż. Na zakończenie warto oczywiście wziąć prysznic i użyć specjalistycznego kremu.

Skorzystaj z pomocy eksperta
Jeśli zależy Ci na szybkich efektach lub nie masz zdolności manualnych czy czasu na samodzielne masowanie swoich rozstępu, warto zdecydować się na profesjonalny masaż. Odnalezienie tego typu miejsca nie stwarza problemów, wystarczy w wyszukiwarce wpisać np. Masaż Warszawa Mokotów.

Warto zajrzeć również na: