Marzenia o wiecznej młodości

Marzenia o wiecznej młodości

5 sierpnia 2015 Wyłącz przez Piotr

Kiedy dziadkowie opowiadają wnukom o swojej młodości, te zawsze słuchają z niedowierzaniem. Jawi im się ona jako zamierzchłe czasy, a starość jako coś, co ich nigdy nie dotknie. Nawet jako uczniowie wszyscy patrzyliśmy na naszych nauczycieli, jak na ludzi starych, którzy niczego nie rozumieją. Nikt też nie wie, kiedy nadchodzi czas, gdy sami stajemy się starzy w oczach nastolatków, gdy to z nami dzieci się kłócą mówiąc, że nic nie wiemy o młodości. Niektórym osobom trudno pogodzić się z takim stanem rzeczy, stąd tak liczne kryzysy dotykające zarówno mężczyzn jak i kobiety.

woman-1-1548500

Dziewczynka (sxc.hu)

Jednak upływ czasu wcale nie musi oznaczać starości. Po pierwsze bardzo ważne jest nasze nastawienie i samopoczucie. Pochłonięci pracą, domem i opieką nad dziećmi zaniedbujemy siebie. Za rzadko widujemy się z przyjaciółmi, nie mamy czasu na czytanie książek czy wspólne wypady do kina. A przecież wysprzątany dom nie jest aż tak ważny, jak spędzenie sobotniego popołudnia z dziećmi i małżonkiem. Z pewnością po takim dniu wszyscy będą szczęśliwsi, spokojniejsi, a wtedy życie wydaje się o wiele łatwiejsze. Ludzie dorośli zapominają, że przecież z powodzeniem mogą bawić się równie dobrze jak dzieci: skakać na trampolinie i skakance, robić bańki mydlane czy uczyć się żonglować. Przecież nikt nam nie może tego zabronić, a jeśli ktoś się będzie krzywo patrzył, to jego problem.

Spokój, radość i zadowolenie to jedno. Konieczne jest także zadbać o odpowiedni wygląd naszego ciała. W tym celu powinniśmy korzystać z wybranych zabiegów: sauna, masaże, peeling Warszawa. By dawały efekty muszą być stosowane regularnie. Dzięki temu nasza skóra nabierze gładkości, blasku i świeżości. Przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków nawilżających i ujędrniających utrzymamy taki stan. Jeśli interesujemy się zdrowym stylem życia, możemy z powodzeniem używać naturalnych składników. Na przykład olej palmowy czy kokosowy poprawiają jędrność skóry, przeciwdziałają rozstępom, likwidują przebarwienia czy spożywane w określonych ilościach poprawiają stan włosów i paznokci. Dodatkowo na ich bazie można samodzielnie wykonać inne kosmetyki: peelingi czy nawet pastę do zębów. W internecie znajdziemy bardzo dużo informacji na temat naturalnych środków stosowanych w kosmetyce. Są one też coraz bardziej dostępne i ich cena nie jest już tak odstraszająca.

Oczywiście ogromny wpływ na naszą kondycję ma także sposób odżywiania i tryb życia. Nawet najlepszy krem nie zamaskuje nieprzespanych nocy spędzonych w barze czy kilogramów zjedzonych słodyczy. Jeśli chcemy rzeczywiście czuć się i wyglądać młodo musimy zadbać także o te sfery życia. 

Warto zajrzeć również na: