Mała sypialnia już nie będzie problemem

Mała sypialnia już nie będzie problemem

9 października 2015 Wyłącz przez Piotr

Mała sypialnia może mieć także swoje zalety, wystarczy, że urządzisz ją pomysłowo i funkcjonalnie. W małej sypialni wszystko mamy pod ręką, a każdy jej mebel możemy wykorzystać na wiele różnych sposób. Wykorzystajmy wszystkie funkcje rozkładanego stolika do kawy, ukrytych schowków, a nawet podestu. Nie bój się eksperymentować. Przekonaj się, że lakierowane meble odbijając światło w znacznym stopniu optycznie powiększą twoje wnętrze.

Meble do małej sypialni powinny być „lekkiej” konstrukcji, mieć delikatne, opływowe kształty w jasnej kolorystyce. Oczekiwana jest także mobilność. Warto, aby meble miały jak najwięcej elementów wysuwanych i rozkładanych. Pomysłowe szafki wokół łóżka zaoszczędzą cenną przestrzeń.

Przestrzeń do spania powinna być delikatnie oddzielona, tak by optycznie nie została stłamszona na tak małym metrażu. Dlatego warto kupić efektywne łóżka tapicerowane, które nie zginie w całej aranżacji. Modny zagłówek przyciągnie uwagę, i jednocześnie ozdobi naszą ścianę.

Kolor w ścian w małej sypialni zdecydowanie powinien należeć do jasnej gamy kolorów. Idealny będzie jasny beż, piasek pustyni, cappuccino lub budyń waniliowy. Na ścianach możemy zastosować pasy od podłogi do sufitu. Tym sposobem uzyskamy efekt przestronności i wysokości. Narzędziem do optycznego powiększenia przestrzeni jest także światło naturalne i sztuczne. Duże okno z biała ramą, może uczynić cuda. Podobnie wysoka biała lampa i długie lekkie jasne firanki.

provence-1198533

Szafka z owocem (sxc.hu)

Warto zajrzeć również na: