Magazynowanie i transport produktów. Zabezpieczenie przed uszkodzeniem.

Magazynowanie i transport produktów. Zabezpieczenie przed uszkodzeniem.

20 sierpnia 2014 Wyłącz przez Maks

W przemyśle bardzo ważna jest jakość poszczególnych produktów. Wynika to przede wszystkim z tego, że na tej podstawie podejmowane są decyzje przez potencjalnych klientów. W przypadku jeżeli z danym wyrobem jest wszystko w porządku i jego cena jest zadowalająca, to możemy mieć pewność, że znajdziemy wiele osób, które będą chciały podjąć z nami współpracę. Inaczej jest w przypadku, gdy nasze produkty pozostawiają wiele do życzenia. Wtedy konieczne jest podjęcie dodatkowych działań, które pozwolą nam na zwiększenie zadowolenie klientów i tym samym na powiększenie naszych zysków. Dla każdego przedsiębiorcy jest to niesamowicie ważne. Koszty utrzymania zakładów przemysłowych są wysokie i nie można pozwolić sobie na to, aby stracić klientów. Takie sytuacje najczęściej kończą się tym, że konieczne jest zamknięcie takiej firmy i ogłoszenie bankructwa. Nie trzeba chyba wspominać, że działania tego rodzaju są wyjątkowo niekorzystne.

Uszkodzenia produktów

Na samym początku konieczne jest zorientowanie się we wszystkich działaniach. Trzeba wiedzieć, gdzie leży problem. Czasami zdarza się tak, że jakość produktów nie jest zależna od procesów przemysłowych, ale pewnego rodzaju wady powstają dopiero na kolejnych etapach produkcji. Mowa tutaj głównie o magazynowaniu oraz dystrybucji. Może okazać się, że nie są one wystarczająco dobrze zabezpieczone i z tego powodu pojawiają się problemy. Konieczne jest wtedy zwiększenie trwałości opakowań. Jest to prosty sposób na to, aby zwiększyć bezpieczeństwo wyrobów i tym samym, aby poprawić jakość naszej działalności. Takie działania z pewnością nie pozostaną bez odzewu. Możemy liczyć na to, że odzyskamy część klientów, którzy zrezygnowali z tego powodu. Ważne jest, aby o takich rzeczach myśleć wcześniej, ponieważ bez sensu jest wprowadzanie takich unowocześnień w momencie, gdy problem będzie występował od samego początku. Ma to znacznie głównie przy produkcji delikatnych wyrobów, które mogą ulec uszkodzeniu w transporcie.

Kształtki styropianowe

Styropian pozwala na zabezpieczenie wyrobu przed uszkodzeniami /sxc.hu

Styropian pozwala na zabezpieczenie wyrobu przed uszkodzeniami /sxc.hu

Najlepszym rozwiązaniem jest dodanie do kartonowych pudełek jakiegoś wypełnienia. Bardzo popularne są różnego rodzaju wycinki papierów. Są one o tyle dobre, że najczęściej taki materiał pochodzi z recyklingu i jest bardzo tani. Jeżeli jednak zależy nam też na wyglądzie produktu to możemy użyć styropianowych kuleczek, które pozwalają na zlikwidowanie wszystkich niepożądanych uszkodzeń. W przypadku jeżeli nasz wyrób jest szczególnie narażony na uszkodzenie to możemy zastosować rozwiązanie jakim są kształtki styropianowe. Można dopasować je idealnie do kształtu danego produktu i tym samym zabezpieczyć go przed wszystkimi wstrząsami. Jest to najlepsze zabezpieczenie, które daje 100% pewności.

Warto zajrzeć również na: