Lody

Lody

1 października 2015 Wyłącz przez Piotr

Chyba nie da się spotkać człowieka, który nie lubi lodów. Lody lubi każdy i nastolatek i dorosły, a przede wszystkim uwielbiają je dzieci. W upalne dni dają niesamowite ochłodzenie, zimą choć je się rzadziej, mogą pomóc w ‘zahartowaniu’ organizmu. Dzieje się tak, ponieważ istnieje mała różnica temperatury między organizmem, a lodem.

Nawet jeśli ktoś jest na diecie czasem nie wytrzymuje i pozwala sobie na małą gałkę lodów. Powstała nawet teoria, że lody pomagają w zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. Opiera się ona na fakcie, że aby żołądek mógł strawić porcję smakołyków musi wytworzyć energię by na początku ja ocieplić. Przez co zamiast tyć – chudniemy. Nasz organizm spali więcej kalorii aniżeli my dostarczymy mu razem z gałką lodów. Z pewnością ta teoria zachęca do jedzenia jeszcze większej dawki lodów niż zwykle. Kolejną wiadomością na temat lodów jest to, że są to najzdrowsze słodycze na świecie. Oczywiście jeśli nie zaliczymy do słodyczy słodkich owoców. Lody robione są na bazie mleka, jogurtu lub wody. Sorbet to lód powstały na bazie wody. Jest najbardziej zdrowy i najmniej kaloryczny. Najczęściej robiony jest z owoców takich jak cytryna, truskawka czy malina. Zdarza się również, że sorbety robione są z warzyw. Lody na bazie mleka czy jogurtu to tradycyjne lody śmietankowe. Możemy spotkać się niemal z każdym smakiem. Kiedyś tradycyjnymi lodami były czekoladowe, waniliowe lub owocowe na bazie jogurtu. Dziś możemy spotkać się także ze smakami warzywnymi, ale także o samu sernika, paprykarza, herbaty, aloesu, pistacji, whisky, łososia oraz wielu innych. Oczywiście nazywamy to lodami wytrwanymi, to dobry pomysł dla kogoś kto lubi poznawać nowe smaki, ale każdemu lody kojarzą się ze słodkością. Często podróżując po lodziarniach możemy spotkać się z lodami słodzonymi miodem, są nieco bardziej kremowe i przede wszystkim są zdrowsze oraz z lodami naturalnymi czy tez tradycyjnymi. Rodzajów lodów jest naprawdę dużo, wystarczy, gdy zaczniemy od wymieniania lodów kręconych. Każde są pyszne i mogą być podawane z owocami, polewami lub innymi słodkimi dodatkami. W zależności od smaku każdego z nas.

Lody

Lody /sxc.hu

Mamy szczęście ze mity z lodami, są to przyjemne wiadomości. Zachęcają nas tylko do jedzenia a nie odstraszają. Jedyna wada lodów jest to, ze zbyt duża ilość może wpłynąć źle na nasze gardło. Ale idąc za teoria, ze wszystko jest dla ludzi możemy śmiało kosztować nowych smaków lodu. Pamiętajmy jednak, że wszystko trzeba jeść z umiarem.

Warto zajrzeć również na: