Kult piękna. Pościg za dobrym i atrakcyjnym wyglądem.

Kult piękna. Pościg za dobrym i atrakcyjnym wyglądem.

12 sierpnia 2014 Wyłącz przez Maks

Żyjemy w świecie, w którym niezmiernie ważny jest kult piękna. Oznacza to, że każdy z nas stara się wyglądać jak najlepiej. Uważamy, że atrakcyjni ludzie mają znacznie łatwiej i dzięki temu mogą zajmować lepsze stanowiska, mieć lepsze wykształcenie itd. Nic więc dziwnego, że są na świecie tacy ludzie, którzy zrobią wszystko, aby wyglądać pięknie. Szczególnie widoczne jest to u kobiet, gdzie ten trend jest znacznie silniejszy. Niektóre z nich potrafią katować się, aby tylko wyglądać jak grecka bogini. Często wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami, ciężkimi dietami oraz spędzaniem wielu godzin w salonach urody. Nie zawsze jest to jednak korzystne dla zdrowia. Może zdarzyć się tak, że w ten sposób dojdzie do wyniszczenia organizmu i przedwczesnego zestarzenia się. Da to rezultat, który jest przeciwny do zamierzonego.

Pościg za pięknem

Nie zawsze jednak musi tak być. Większość kobiet wygląda bardzo dobrze, ale one same nie są tego świadome. Mają zaszczepione kompleksy, których kurczowo się trzymają. Obce osoby wmawiają im, że mają jakieś wady. Tak naprawdę nie maja sobie nic do zarzucenia. W ten sposób ludzie popadają w pewnego rodzaju obsesję na swoim punkcie. Za wszelką cenę chcą wyglądać jak kobiety z modowych katalogów. Do tego celu wykorzystują wszelkie możliwe sposoby. Przede wszystkim są to ogromne ilości kosmetyków. Stosowane są one do różnych celów. Najczęściej mają one poprawić urodę (makijaże) lub sprawić, że cera będzie bardziej jędrna i młodsza. Wszystkie z nich są jednak szkodliwe i w dłuższej perspektywie sprawią, że efekt będzie przeciwny. Każdy wie, że stosowanie kosmetyków do makijażów sprawiają, że skóra szybko się starzeje. Podobnie jest w przypadku solarium, które nadaje cerze ładny odcień. Jest to jednak okupione tym, że w przyszłości taka osoba będzie miała znacznie gorszą cerę, która będzie miała znacznie więcej zmarszczek. Taka jest cena piękna za młodu.

Makijaż na stałe?

Kosmetyki do makijażu potrafią być bardzo szkodliwe dla cery /sxc.hu

Kosmetyki do makijażu potrafią być bardzo szkodliwe dla cery /sxc.hu

Są jednak sposoby, które pozwalają na odciążenie skóry. Do nich zaliczyć można na przykład kosmetyki mineralne. Są one równie skuteczne, ale nie zawierają tylu chemicznych substancji. Nie powodują zazwyczaj żadnych skutków ubocznych i nie przyczyniają się do pogarszania stanu skóry. Ciekawym pomysłem jest też makijaż permanentny Wrocław. Stosowanie takiej formy wydaje się bardzo radykalne, ale tak naprawdę działa on kojąco dla cery. Nie musimy każdego dnia podrażniać jej toną innych kosmetyków, które bazują na środkach chemicznych, spirytusie itp.

Warto zajrzeć również na: