Konwenty i targi elektroniczne

Konwenty i targi elektroniczne

24 lutego 2015 Wyłącz przez Maks

Na świecie coraz większą popularnością cieszą się tzw. targi. Jest to specyficzny sposób urządzania wystawy, który nastawiony jest przede wszystkim na sprzedaż. Nie zawsze bezpośrednią, ale na zachęcie konsumentów do kupna swoich towarów lub skorzystania z usług. Są również organizowane takie, które odbywają się jedynie w środowisku kontrahentów i polegają na podejmowaniu wspólnych zadań. Obecnie można zaobserwować, że targi coraz bardziej się specjalizują i zaczynają dotyczyć tylko konkretnego sektora rynku. Jednym z najważniejszych rzeczy są stanowiska poszczególnych wystawców. Mają one za zadanie zachęcić konsumentów do zapoznania się z marką. Często mają też możliwość skorzystania z produktów i przekonania się na własnej skórze czy warto jest coś podobnego kupić. Często tego rodzaju wystawy składają się z konferencji prasowych, wykładów i seminariów. Jest to więc kompendium wiedzy z danego zakresu.

Targi elektroniczne…

Do najbardziej popularnych można zaliczyć targi E3, które związane są z elektroniczną rozrywką. Wystawiają się tam najwięksi producenci sprzętu komputerowego, twórcy gier. Często też pojawiają się imprezy współtowarzyszące jak np. konwenty fantastyki itd. Jest miejsce dla fanów rozrywki, którzy chcą poznać ludzi, którzy mają wspólne zainteresowania. Wszystko też pozwala na zapoznanie się z nowościami na rynku, mają wywołać medialne poruszenie i sprawić, że o danym tytule będzie głośno. Zwykle organizowane są one na potężnych halach, gdzie zmieścić się będzie mogło tysiące osób z całego świata. Są to imprezy z ogromnym rozmachem, które kojarzone są na całym świcie. Często nawet trzeba posiadać specjalną przepustkę, aby móc dostać się we wszystkie miejsca. Są one w dyspozycji na przykład pracy lub uczestników o randze VIP.

Na targach często zapraszane są ważne osobistości (sxc.hu)

Na targach często zapraszane są ważne osobistości (sxc.hu)

…i na świeżym powietrzu

Nie wszystkie konwenty odbywają się na taką skalę. Jest też wiele targów, które są o wiele mniejsze i pozwalają na zdecydowanie bardziej kameralne zapoznanie się z oferowanymi produktami. Nie muszą się one odbywać na halach i bardzo często zawierają się one na świeżym powietrzu lub pod osłoną jak namiot targowy. W ten sposób nawet bardziej niszowe tematy mogą przyciągnąć wszystkich entuzjastów i spowodować, że możliwe będzie spędzenie całkiem miłego czasu. Często mamy też możliwość wygrać jakieś nagrody, na licznych konkursach, które organizowane są na targach.

Warto zajrzeć również na: