Komornik

Komornik

2 grudnia 2020 Wyłączone przez admin

W dzisiejszych czasach dużo spraw prawnych kończy się w sądzie. Następnie w zależności o rodzaju rozprawy sądowej i jej zakończenia są wyciągane pewne konsekwencje.
Gdy sprawa dotyczy zwrotu pieniędzy czy też spłacenia długu, wkracza komornik sądowy.

A kto to jest ?

Wielu ludzi uważa że jest to osoba bezduszna, chcąc pozbawić obywatela jego własnego majątku. I tutaj wszyscy są w błędzie!

Zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji, komornik sądowy to funkcjonariusz publiczny działający przy sądzie rejonowym. Możemy zatem zaliczyć go do tej samej grupy zawodów co sędzia czy prokurator. Jednak w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych zawodów są przedsiębiorcami i prowadzą własną działalność jaką jest kancelaria.

Zadaniem komornika jest prowadzenie tak zwanej egzekucji sądowniczej, czyli postępowanie komornicze. Doprowadza on do realizacji orzeczenia sądu.

Mówiąc trochę jaśniej egzekwuje ustaloną kwotę pieniężną, poprzez zastosowaniu określonych środków przymusu.


Jak wybrać dobrego komornika ?

Kiedy przychodzi nam już poszukać odpowiedniego komornika który pomoże nam w doprowadzeniu orzeczenia sądu do skutku warto zaczerpnąć wiedzy z odpowiednich źródeł.
Znalezienie odpowiednika nie jest takie proste jak może się wydawać. Przy wyborze komornika należy zwrócić uwagę na jego kwalifikacje oraz doświadczenie. Sprawy które już prowadził pomogą nam w określeniu czy komornik jest warty uwagi.

Jeżeli chodzi o Komornik Wodzisław Śląski, mamy kilka wyborów i warto się nad nimi zastanowić.

Warto zajrzeć również na: