Klucze są jak… skarpetki?

Klucze są jak… skarpetki?

25 września 2015 Wyłącz przez Piotr

5 minut do wyjścia…

Z pozoru wydaje się, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, można zakładać buty i wychodzić na umówione spotkanie. Szminka – jest, telefon – też, butelka wody – w torebce. Znajdują się też w niej paragony, zużyte chusteczki i niepiszące długopisy. 2 minuty do wyjścia. Można łapać za klucze i przekroczyć prób mieszkania. Ale zaraz… co zrobić, kiedy nie masz czym przekręcić w zamku?Klucze do mieszkania, podobnie jak skarpetki, lubią samoistnie się gubić. Oczywiście nie dzieje się to cały czas, jedynie wtedy, kiedy naprawdę ich potrzebujemy. Każdy ma swoje patenty na klucze. Najlepiej jest odkładać je w jednym miejscu. Koszyczek w przedpokoju, blat w kuchni czy torebka (choć to nie najlepsze rozwiązanie) to jedynie kropla w morzu możliwości.

   Nadeszło rozwiązanie!

klucze (sxc.hu)

klucze (sxc.hu)

Wiele firm z wyposażeniem do domu wyszło swoim klientom naprzeciw i stworzyło coś z pozoru banalnego, lecz również genialnego – haczyki na towar. Można na nich wieszać wszystko – kurtki, szaliki, czapki oraz… nieszczęsne klucze, które nigdy nie mają swojego miejsca!

Dobrze zatem jest wyrobi sobie nawyk odwieszania ich na haczyk za każdym razem, kiedy przekroczymy próg mieszkania. Podobno wyrobienie nawyku w człowieku zajmuje około trzech miesięcy. W związku z tym, na przestrzeni tego czasu dobrze jest pilnować tego, by korzystać z zamontowanego wieszaka, by po pewnym czasie, odruch ten wszedł nam w codzienną rutynę. Podobnie można zrobić z rękawiczkami w zimie i parasolkami jesienią, które lubią wędrować po całym mieszkaniu.

Warto zajrzeć również na: