Kiedy posłać dziecko do szkoły?

Kiedy posłać dziecko do szkoły?

1 czerwca 2020 3 przez Marta

W życiu każdego dziecka przychodzi czas na to, aby udać się do szkoły, jednak niektóre dzieci są na to gotowe wcześniej a niektóre później. W jaki sposób można ocenić kiedy można posłać dziecko do szkoły nieco wcześniej, a kiedy należy poczekać?

Kiedy można posłać dziecko do szkoły?

W Polsce możemy posłać dziecko do szkoły w wieku sześciu lub siedmiu lat, decyzja w tym przypadku należy do rodziców. Należy jednak gruntownie przemyśleć taką decyzję, gdyż sześcioletnie dziecko nie zawsze będzie gotowe do rozpoczęcia nauki w szkole. Dobre przedszkole prywatne Kraków przygotuje dziecko do pójścia do szkoły, jednak oprócz przygotowania merytorycznego ważne jest także rozwój emocjonalny.

Odpowiedni poziom rozwoju

Różnica pomiędzy przedszkolem a szkołą bardzo często może być zbyt duża aby dziecko sześcioletnie mogło udać się do szkoły z dobrymi wynikami. Jednak należy podkreślić, że każdy przypadek jest inny, dlatego do każdego dziecka należy podchodzić indywidualnie. Niezależnie od wieku dziecko przed pójściem do szkoły musi nabyć szereg umiejętności, między innymi znajomości liter czy rozkładania wyrazu na sylaby, a oprócz tego musi być także odpowiednio rozwinięte społecznie.

Warto zajrzeć również na: